Maldu māja

„Profesijas kuriozi" numurs 4
Kā zināms, līdzekļu ieguldījums nekustamajā īpašumā tiek uzskatīts par labām investīcijām. Pie manis vērsās kāds džentlmenis ar lūgumu piemeklēt viņam piemērotu māju. Tā, lai nebūtu pārāk dārgi, labā vietā Rīgā, ar lielu zemes gabalu. Pēc Privatizācijas likuma zemi drīkstēja privatizēt tikai tajā gadījumā, ja tā bija „pierakstīta " pie mājas.


Attiecīgi, jo lielāks zemes gabals, jo labākas starta pozīcijas.
Ja vajag, tātad vajag. Māja tika atrasta, nopirkta, dokumenti noformētu un laimīgais klients kļuva par nelielas savrupmājas 15 minūšu brauciena attālumā no Rīgas centra īpašnieku.
Eksistē tāda lieta kā intuīcija. Es kā jutu, ka mans klients uzaudzēs sev problēmu, ne velti viņam piedāvāju:
- Varbūt uzreiz iesniegt dokumentus privatizācijai?
- Nē – saka, - pagaidām nevajag, pagaidīšu, kamēr sertifikāti kļūs lētāki.
Labi, kā teiks, saimnieks ir kungs.
Pagāja vairāki gadi, par viņu nekas nebija dzirdams. Pēkšņi vienā jaukā dienā viņš parādās, burtiski ielaužas birojā, briesmīgi uzbudināts, un pieprasa nekavējoties viņu pieņemt. Jau no sliekšņa kliedz:
- Man māja pazuda!
Pirmā doma – pazaudēja dokumentus. Nu, jā, nav patīkami, nu, staigāšana pa iestādēm, nu – laiks, bet visumā nekas briesmīgs, nav iemesla tik ļoti pārdzīvot. Bet kā izrādījās, viss nebija tik vienkārši. Dokumenti nebija pazuduši. Pazuda PATI MĀJA. Izplēnēja.
Dzīvē nebiju sastapusies ar kaut ko līdzīgu! Izrādījās, ka māju, atstātu bez uzraudzības, bomži aizvilka. Visu. Pa ķieģelītim. Sākumā noņēma durvis un logus, pēc tam – „iekšas". Jumtu norāva. Nu, bet tālāk jau tikai laika jautājums. Ar ķerrām, pa ķieģelītim vien māju nojauca līdz pat pamatiem.
- Bet pavasarī pamati ieauga zālē. Nav vairs mājas!. – elso mans klients.
Jā gan... ietaupīja uz sertifikātiem...
Tādēļ, ka tagad absolūti nav saprotams, zem kā lai privatizē zemi. Tas ir, arhīvā jau mājas dokumentus var atrast. Bet dabā – objekts stipri atšķiras no papīriem.
Ne reizes man nebija nācies sastapties ar līdzīgu situāciju. Arī privatizācijas komisijā vien plātīja rokas – nav bijis viņiem šāda precedenta.
Nu, ko. Ja precedents nav bijis, tas ir jārada. Vienalga citu variantu nav. Jāatzīstas, tās ir mazohistu izklaides, pierādīt ierēdņiem, ka māja, kura pēc fakta neeksistē, tomēr eksistē. Pusgada laikā ar to galā netiku, bija vajadzīgs gandrīz gads. Izglāba topogrāfi. Viņi mācēja saskatīt pamatu paliekas un uzrasēt tās topogrāfiskajā plānā. Nu, bet tālāk jau bija tehniska lieta – piesaistīt šos virtuālos pamatus arhīva dokumentiem un ierakstīt Zemesgrāmatā kā pamatus, līdz ar to iekļūstot Privatizācijas likuma darbības zonā.
Tā ka mans klients zemi īpašumā dabūja.
To, par laimi, rezerves daļās sadalīt nav iespējams.

Pieteikties bezmaksas konsultācijai ar speciālistu

Izvērtēsim pārdošanas iespējas un piedāvāsim sadarbības variantus.

Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku

Noformēt dāvinājumu uz vienu dēlu, tā lai pārējie bērni nekādi nevarētu apstrīdēt to tiesā

JAUTĀJUMS: Labdien, lūdzu, palīdziet tikt skaidrībā ar tekošo situāciju - māte ir vienīgā dzīvokļa īpašniece, ir 3 tiešie mantinieki (bērni). Māte vēlas noformēt dokumentus uz vienu no dēliem, lai c...

Lasīt vairāk

Trojas zirgs - svešu omīti nopērk kopā ar dzīvokli

JAUTĀJUMS1:  Nopirku dzīvokli,kā izrādījās kopā ar vientiļu omīti, kurai ir vēl padomju laika pieraksts.Privatizācijas tiesības viņa atdevusi trešajai personai. Īpašnieki dzīvoklim ir mainījušies va...

Lasīt vairāk

Vai iespējams piedzīt parādu, pamatojoties uz parādzīmi

JAUTĀJUMS:  Labdien. Varbūt Jūs varat man palīdzēt? Mans paziņa (Latvijas pilsonis) šobrīd dzīvo Vācijā. Palūdza viņam aizdot 5000 EURO. Solīja atdot ar procentiem. Uzrakstīja parādzīme, pase...

Lasīt vairāk
© 1998-2022 SIA EKOCENTRS
Pasūtīt atzvanu Atstājiet savu telefona numuru, un mēs piezvanīsim jums un atbildēsim uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem!
The Name is required
The Phone is required
Paldies par pieteikumu!. Mūsu menedžeris sazināsies ar Jums norādītajā laikā.
PLG_SYSTEM_COOKIEHINT_HEAD
Mēs izmantojam sesijas sīkfailus. Dažas no tām ir būtiskas vietnes darbībai, bet citas palīdz mums uzlabot šo vietni un lietotāja pieredzi (izsekošanas sīkfaili). Jūs pats varat izlemt, vai vēlaties atļaut sīkfailus vai nē. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, ja tās noraidīsiet, iespējams, nevarēsiet izmantot visas vietnes funkcijas.