Pēc „kalnu likumiem”...

„Profesijas kuriozi" numurs 43
Brīžiem rada izbrīnu, uz ko gan cilvēks nav gatavs, lai sasniegtu savu mērķi.
Cilvēki pārvar vissmagākos šķēršļus, pakļauj sevi visām iespējamām briesmām, visnedzirdētākajiem riskiem, sapņa vārdā. Kāds rāpjas Everestā, kāds lec ar izpletni, kāds iekaro pasaules slavu uz skatuves, sienu kino, vai ar skalpeli pie operāciju galda.


Cēls mērķis vai nē no malas skatoties – pilnīgi nav svarīgi. Svarīgi ir tas, ka mērķa autors uzskata, ka tas ir jebkuru viņa pūliņu vērts, lai to sasniegtu. Pat ja mērķis ir tāds kā dziedāja Vladimirs Visockis: „Ja es kaut ko nolēmu, es iedzeršu, noteikti".
Bet lieta bija, lūk kāda.
Pēc palīdzības pie mums vērsās kāds onkulītis. Vientuļnieks, arī vēl invalīds. Kā un kur bija zaudējis kāju nezinu, bet ar kruķiem pārvietojās gana naski un pārliecināti. Un doma viņam bija šāda: savu Rīgas dzīvokli guļamrajonā – pārdot un pārcelties uz pastāvīgu dzīvi, kā saka, pie attāliem radiņiem Krievijā.
Nu ko, lēmums ir saprotams, uzdevums izpildāms un mēs ķeramies pie lietas. Onkulītis diezgan adekvāts, strādāt ar viņu viegli, vēl invaliditātes dēļ, pieaicinājis draugu par „palīgu", katram gadījumam, ja būs nepieciešamība dokumentus aizvest, vai vēl kaut ko...
Diezgan ātri mēs atradām pircēju un sakām formēt darījumu. Radās jautājums par dzīvokļa atbrīvošanu. Kad?
- Bet Jūs, - saka, - neuztraucieties. – Man ir nepieciešamas dažas dienas, protams, lai sapakotu mantas un tad, es pārcelšos pie sava drauga, kamēr visas papīru lietas sakārtošu, pensiju un pabalstu saņemšu. Un tad jau arī ceļā būs jādodas.
- Bet ar naudu kā? Kā naudu Jūs vedīsiet? Varbūt to ieskaitīt Jums bankas kontā, lai drošāk?
- Nē, - saka. – Ne par ko, bankām man nav uzticības, naudu vedīšu maisā.
Un demonstrē mums kaut ko līdzīgu makam, kuru var iekārt kaklā. Iegādāts īpaši šādam mērķim – glabāt naudu no dzīvokļa pārdošanas.
Saprotu, ka šis lēmums pavisam noteikti nav tas labākais. Tā sakot pa visu pilsētu ar kruķiem un ar šādu kapitālu – nav jau tā, ka nav droši... Bet, lai arī kā es pretojos, katrs pats sev pavēlnieks. Nauda pieder viņam un ar to rīkoties arī var tikai viņš. Noformējām pirkumu, naudu onkulītim ķeselē iekrāmējām un aizsūtījām mājās ar taksi kravāt mantas.
Pēc dažām dienām zvana manāmi satraucies pircējs – neizvācās mūsu pārdevējs un dzīvoklī arī kaut kas neparasts notiek. Uz satrauktiem zvaniem ir jāreaģē. Kolēģe, kura bija atbildīga par darījumu, devās apraudzīt onkulīti. Atgriezās diezgan ātri, bet pavisam ne savā ģīmī, acis tādas manāmi lielākas, kā varoņiem japāņu multenēs.
Lieta patiešām izrādījās draņķīga. Nolēmis mūsu onkulītis to pārdošanas lietu „apmazgāt". Lēmums bija pieņemts un viņš, no visas sirds, ķērās pie tā ieviešanas dzīvē. Tas ir, „Ja jau es ko nolēmu...".
Bet nenovērtēja savus spēkus un „uzkāpa uz korķa". Bet tā kā viņam pašam ar kruķiem pēc pudeles skriet ir pagrūti, tad izsūtāmā lomai bija saskrējuši visi vietējie pudeles brāļi. Paši skrien, paši iedzer un saimnieks arī labs, pat durvis neslēdz: nāk kas vēlas, pievienojas.
Lūk, arī pievienojās, neskaitāmi daudzi. Turpat guļ, turpat ierauj un saimniekam ielej. Bet viņš no izdzertā daudzuma pavisam saprātu zaudējis, tikai guļ, ar kruķi māj un nelabi auro.
Mēs, protams, metāmies zvanīt viņa draugam, cilvēks ir jāglābj. Lai nenotiek kas nelāgs, ne tik daudz nodzers, cik izdāļās. Un paliks viņš bez naudas un dzīvokļa ar vieniem kruķiem. Un arī pircēji satraucās, es domāju gan, tik daudz dzērāju dzīvoklī sēž, ka neuzrīko kādu ugunsgrēku, vai vēl ko ļaunāku...
Bet draugs tikai noplāta rokas: -Jau mēģināju, - saka, - viņu vest pie prāta. Tak neklausa! Ko gan man ar varu viņu laukā vilkt?
Un šeit es saprotu, ka jā! Tikai tā mēs problēmu varēsim atrisināt. Līdz saprātam aizklauvēties iespējas mums nav.
Lai arī likās, ka tas nav pareizi un ne pavisam ne likumīgi, bet kur likties, „tu esi atbildīgs par tiem, kurus pieradināji". Nedod Dievs, kas notiks, onkulītis pie manis pirmās ar „pretenzijām" atnāks – kādēļ nepabrīdināji un nenosargāji...
Tādēļ pieņemam lēmumu rīkoties „pēc kalnu likumiem", nozagt mūsu līgavu ar visu guļammaisu (mūsu gadījumā kruķiem).
Tātad nepieciešams spēcīga vīrieša spēks. Turklāt apbruņots ar intelektu un spēju aizmukt, jo pudeles brāļi ir pret šādu nolaupīšanu, un var skaļi un spēcīgi protestēt.
Kāda laime, ka pasaulē ir tik daudz labu cilvēku! Un draugu – tādu, kas gatavi nākt palīgā – arī!
Tā izvedām mēs mūsu onkulīti, neskatoties ne uz kādiem iebildumiem, arī viņa paša, pie drauga – uz „profilaktoriju". Paguvām laicīgi – vel pietiekami daudz naudas bija atlicis ķeselē. Pēc kādas nedēļas viņš atguvās, zvanīja, pateicās. Un jau vairs neatcerējās, kā bija lamājies, kad viņu „nospērām".
Aizbrauca mūsu onkulītis pie saviem radiņiem.
Vēl viens cilvēks savu dzīvi nokārtoja...

Pieteikties bezmaksas konsultācijai ar speciālistu

Izvērtēsim pārdošanas iespējas un piedāvāsim sadarbības variantus.

Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku

Noformēt dāvinājumu uz vienu dēlu, tā lai pārējie bērni nekādi nevarētu apstrīdēt to tiesā

JAUTĀJUMS: Labdien, lūdzu, palīdziet tikt skaidrībā ar tekošo situāciju - māte ir vienīgā dzīvokļa īpašniece, ir 3 tiešie mantinieki (bērni). Māte vēlas noformēt dokumentus uz vienu no dēliem, lai c...

Lasīt vairāk

Trojas zirgs - svešu omīti nopērk kopā ar dzīvokli

JAUTĀJUMS1:  Nopirku dzīvokli,kā izrādījās kopā ar vientiļu omīti, kurai ir vēl padomju laika pieraksts.Privatizācijas tiesības viņa atdevusi trešajai personai. Īpašnieki dzīvoklim ir mainījušies va...

Lasīt vairāk

Vai iespējams piedzīt parādu, pamatojoties uz parādzīmi

JAUTĀJUMS:  Labdien. Varbūt Jūs varat man palīdzēt? Mans paziņa (Latvijas pilsonis) šobrīd dzīvo Vācijā. Palūdza viņam aizdot 5000 EURO. Solīja atdot ar procentiem. Uzrakstīja parādzīme, pase...

Lasīt vairāk
© 1998-2022 SIA EKOCENTRS
Pasūtīt atzvanu Atstājiet savu telefona numuru, un mēs piezvanīsim jums un atbildēsim uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem!
The Name is required
The Phone is required
Paldies par pieteikumu!. Mūsu menedžeris sazināsies ar Jums norādītajā laikā.
PLG_SYSTEM_COOKIEHINT_HEAD
Mēs izmantojam sesijas sīkfailus. Dažas no tām ir būtiskas vietnes darbībai, bet citas palīdz mums uzlabot šo vietni un lietotāja pieredzi (izsekošanas sīkfaili). Jūs pats varat izlemt, vai vēlaties atļaut sīkfailus vai nē. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, ja tās noraidīsiet, iespējams, nevarēsiet izmantot visas vietnes funkcijas.