(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 

fbdraugiemyou tube

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam ar nekustamā īpašuma pirkšanas / pārdošanas / nomas palīdzību.
Mūsu produkts ir pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar klienta maksimālu labumu.

(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 
 

fbdraugiemyou tube

Rīgas sērijveida mājas stāvēja un stāvēs

Rīga dibināta pirms vairāk nekā 800 gadiem. Daudzas no tās ēkām ir vairāk viena simta gadu vecumā. Tikai pēdēja gadsimta laikā Rīga bija izrotāta ar tādu izcilu arhitektu kā Konstantīns Pēkšēns, Mihails Eizenšteins, Ernests Štālbergs, ēkām. Šīs ēkas joprojām priecē rīdziniekus ar savu skaistumu.
Padomju laikā par ēku skaistuma īpaši nedomāja. Vajadzēja būvēt daudz un vēlams lēti. Tā parādījās “padomju” laika sērijveida mājas. Pēc tā laika domām tādas mājas bija domātas pagaidu dzīvošanai, kas pēc piecdesmit gadiem jau ir novecojis. Bet, kā zināms, nav nekā pastāvīgāka par pagaidu. Visi guļamrajoni sastāv no sērijveida mājām ar retām citām ēkām. Bet gadi aizsteidzas. Katrai padomju laikā celto māju sērijai ir savs dzīves termiņš. Tas rakstīts speciālajos normatīvajos aktos par dzīvojamās mājas ekspluatāciju. Gan ķieģeļu, gan paneļu mājas var kalpot ilgi. Bet tām ir nepieciešama aprūpe un kontrole.
Tomēr 467A. sērijas ēkas ekspluatācijai atvēlētais termiņš saskaņā ar dokumentiem ir beidzies. Ekonomikas ministrija veica desmit 467A. sērijas māju apsekošanu. Lūk, labas ziņas: visas tās ir atzītās par derīgām turpmākai ekspluatācijai. Pārbaudei tika izvēlētas mājas Pļavniekos, Krasta masīvā, Zasulaukā un Vecmīlgrāvjā. Speciālisti bija pārsteigti, ka ne vienai no apsekotajām mājām netika konstatēti nekādi defekti, kas varētu ietekmēt mājas drošu ekspluatāciju. Netika atrastas nekādas mehāniskās noturības pazīmes. Ekonomikas ministrijas speciālisti atzina tās par derīgiem tālākai ekspluatācijai.
Jā, šīs sērijas mājām ir vājas vietas. Piemēram, jumts. Bet tas ir jāsalabo ar moderniem materiāliem. Veikt šuvju hermetizāciju jumta paneļos. Un jāsakārto izejas uz jumtu.
Iepriekšējos gados analoģiskai izmeklēšanai tika pakļauti 316. un 318. sērijas daudzstāvu mājas. Un arī 464. sērijas mājas. Paneļu mājām ir vājš posms, jo paneļi savstarpēji savienojas ar metināšanu. Ir skaidrs, ka metāli, uz kuriem turas saduras, ir pakļauti korozijai.
Šogad vēl tiks pārbaudīts 103. sērijas māju stāvoklis. Turklāt pārbaudes norisināsies ne tikai galvaspilsētā, bet arī citās Latvijas pilsētās.
Nākamgad pārbaudē skars 602. un 602R. sērijas mājas. 2023. gadā tiks apsekotas 316. un 318. sēriju mājas. 2024. gadā būs 104. un 119. sēriju māju kārta. Apsekošana beigsies 2025. gadā.
Starp citu, Rīgā ir vairāki padomju laika piecstāvu mājas, kurām uzbūvēts sestais stāvs. Un nekas, stāv! Jo stiprības rezerve ir aprēķināts ar prasmīgiem arhitektiem, pamatojoties uz būvnormatīviem un noteikumiem. Tāpēc nevajag uztraukties. Sērijveida mājas stāv un stāvēs.

Rakstu sagatavoja uzņēmuma EKOCENTRS analītiskā nodaļa
Atbildīgais Anatolijs Koļcovs

Pasūtīt zvanu Atstājiet savu telefona numuru, un mēs piezvanīsim jums un atbildēsim uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem!
The Name is required
The Phone is required
Paldies par pieteikumu!. Mūsu menedžeris sazināsies ar Jums norādītajā laikā.
There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.