(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 

fbdraugiemyou tube

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam ar nekustamā īpašuma pirkšanas / pārdošanas / nomas palīdzību.
Mūsu produkts ir pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar klienta maksimālu labumu.

(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 
 

fbdraugiemyou tube

Atvieglojumi nekustamā īpašuma nodokļa nomaksai rīdziniekiem

Atsevišķām Rīgas iedzīvotāju kategorijām ir atvieglojumi, maksājot zemes vai ēkas nodokli līdz 90% apjomā. Tie ir invalīdi, ģimenes ar bērniem, pensionāri, maznodrošinātie, māju ar siltinātām fasādēm īpašnieki.
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja izveidojusi jaunas atvieglotāju kategorijas. Turklāt visi vecie atvieglojumi saglabājas. Jaunā atvieglojumu piešķiršanas kārtība vēl jāapstiprina Rīgas domei un pēc tam jāsaņem apstiprinājums Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.
Jauni atvieglojumi paredzēti:


- personai, kura uzcelā jauno dzīvojamo īpašumu, kas atbilst ēkai ar nulles enerģijas patēriņu — 70%;
- personai, kura uzbūvējusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atzītu par prioritāro investīciju projektu nekustamo īpašumu — 50%;
— personai par zemesgabalu, uz kura notiek jaunas daudzdzīvokļu mājas, ražošanas ēkas vai biroja celtniecība — 70%;
- personai, kuras nekustamo īpašumu pakalpojumu sniegšanai izmanto organizācija, kurai ir noslēgts sadarbības līgums ar pašvaldību šādu pakalpojumu sniegšanai Rīgas iedzīvotājiem — 90%;
- personām, kuras piedalījušās Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanā, kā arī tām, kuras tika atzītas par cietušām šajā avārijā.

Būs arī citas izmaiņas:
- tiks paplašinātas iespējas piemērot atvieglojumus pensionāriem un invalīdiem, kuri dzīvo komunālajos dzīvokļos;
- tiks paplašināts to nekustamo īpašumu saraksts, kuriem varēs piemērot nodokļu atvieglojumus, ja šis nekustamais īpašums tiek izmantots sabiedriskā labuma sasniegšanai;
- mainās pieteikšanās kārtība atvieglojumu saņemšanai, kā arī tiek ieviestas jaunas prasības atskaitīšanai par konkrētās mantas izmantošanu taksācijas gadā.

Atvieglojumu saņemšanai tiek ieviests jauns obligātais priekšnoteikums: līdz taksācijas gada 1. janvārim nodokļu maksātājam, viņa uzticības personai, aizgādnim vai aizbildnim jāreģistrē oficiālā elektroniskā adrese vai jāpiekrīt komunikācijai ar Rīgas pašvaldības nodokļu pārvaldi pa vienu no elektronisko sakaru kanāliem, kuram jābūt aktīvam visu taksācijas gadu. Šī prasība neattiecas uz pensionāriem, invalīdiem, mazturīgajiem, kā arī Černobiļas AES avārijas likvidatoriem un šajā avārijā cietušajiem.

Šīs normas un atvieglojumus ievieš Rīgas dome, lai pastiprinātu investīciju ieplūšanu pilsētā un stimulētu jaunu objektu celtniecību, tostarp objekti, kas tiek būvēti pēc enerģiju taupošām tehnoloģijām.

Rakstu sagatavoja uzņēmuma EKOCENTRS analītiskā nodaļa
Atbildīgais Anatolijs Koļcovs

Pasūtīt zvanu Atstājiet savu telefona numuru, un mēs piezvanīsim jums un atbildēsim uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem!
The Name is required
The Phone is required
Paldies par pieteikumu!. Mūsu menedžeris sazināsies ar Jums norādītajā laikā.
There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.