(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 

fbdraugiemyou tube

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam ar nekustamā īpašuma pirkšanas / pārdošanas / nomas palīdzību.
Mūsu produkts ir pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar klienta maksimālu labumu.

(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 
 

fbdraugiemyou tube

Par ko jūs maksājat rieltoram

Brīžiem rodas jautājums: kāpēc jāmaksā rieltoram? Var taču arī patstāvīgi pārveikt darījumu. Apskatīt dokumentus, iedziļināties to jēgā un tad saņemt savu naudu par pārdoto nekustamo īpašumu.
Ja viss būtu tik vienkārši, tad cilvēki nezaudētu naudu, cenšoties patstāvīgi tikt galā ar pieredzējuša nekustamā īpašuma rieltora vai māklera darbu. Vai tad nevar patstāvīgi kāpt uz takas ar vārdiem: “Vai esmu kāds dunduks? Ar dokumentiem netikšu galā?”

Lasīt tālāk ...

Atvieglojumi nekustamā īpašuma nodokļa nomaksai rīdziniekiem

Atsevišķām Rīgas iedzīvotāju kategorijām ir atvieglojumi, maksājot zemes vai ēkas nodokli līdz 90% apjomā. Tie ir invalīdi, ģimenes ar bērniem, pensionāri, maznodrošinātie, māju ar siltinātām fasādēm īpašnieki.
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja izveidojusi jaunas atvieglotāju kategorijas. Turklāt visi vecie atvieglojumi saglabājas. Jaunā atvieglojumu piešķiršanas kārtība vēl jāapstiprina Rīgas domei un pēc tam jāsaņem apstiprinājums Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.
Jauni atvieglojumi paredzēti:

Lasīt tālāk ...

Latvijas Zemesgrāmatai ir jauna “robeža”

Valsts nodevas apmērs vienmēr bija atkarīgs no nekustamā īpašuma vērtības. Jo augstāka cena, jo augstāka bija summa par zemesgrāmatas pakalpojumiem.
No 2022. gada 1. janvāra ir noteikta “robeža” 50 000 eiro apmērā fiziskām un juridiskām personām īpašuma vai ķīlas tiesības reģistrēšanai zemesgrāmatā.

Lasīt tālāk ...

Latvijas zemes baroni

“Barons ir viduslaiku feodālās Rietumeiropas persona, liels ietekmīgs muižnieks vai feodāls.” (Vikipēdija)
Latvijā baroni joprojām pastāv. Un tie joprojām ietekmē dzīvi valstī. Tos sauc par “zemes baroniem”.

Lasīt tālāk ...

Zemesgrāmata un jaunas valsts nodevas

Latvijas Saeimas juridiskā komisija atbalstīja likumprojektu “Par grozījumu ievešanu Zemesgrāmatas likumā».
Vasarā jau bija viens grozījums – pret parastajai praksei mums samazināja darījuma reģistrācijas nodevu zemesgrāmatā no 2 līdz 1,5%.
Bet tagad viss ir tradicionāli: likumi mūsu valstī ir vērsti uz iedzīvotāju nodokļu un nodevu palielināšanu. Šajā likumā nodevas vienkārši“noapaļoja”.

Lasīt tālāk ...

Šķiršanās un meitas uzvārds

Mēs nerunāsim par laulības sabrukuma iemesliem, bet parunāsim par šķiršanās sekām. Ar uzvārdiem viss ir skaidrs: sieviete paņēma vīra uzvārdu, bet pēc šķiršanās vai atstāja to, vai izmainīja atpakaļ uz meitas uzvārdu. Bet kā būt ar īpašumu?

Lasīt tālāk ...

Rīgas sērijveida mājas stāvēja un stāvēs

Rīga dibināta pirms vairāk nekā 800 gadiem. Daudzas no tās ēkām ir vairāk viena simta gadu vecumā. Tikai pēdēja gadsimta laikā Rīga bija izrotāta ar tādu izcilu arhitektu kā Konstantīns Pēkšēns, Mihails Eizenšteins, Ernests Štālbergs, ēkām. Šīs ēkas joprojām priecē rīdziniekus ar savu skaistumu.
Padomju laikā par ēku skaistuma īpaši nedomāja. Vajadzēja būvēt daudz un vēlams lēti. Tā parādījās “padomju” laika sērijveida mājas.

Lasīt tālāk ...

Latvijas kadastrālā vērtība ir īslaicīgi sasaldēta

Dīvaini dzirdēt vasaras karstumā par salām vai saldēšanu. Tomēr saldēšanās būs un tas pieskaras kadastrālajai vērtībai līdz 2025. gadam. Visu šo laiku vērtība paliks nemainīga. Tas ir klusums pirms 2025. gada nekustamā īpašuma nodokļa reformām. Kā zināms, nekustamā īpašuma kadastrālā vērtība tiek ņemta par pamatu nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinam.

Lasīt tālāk ...

Vai esat saņēmis mantojumu? Tad mēs ejam pie jums!

Apmēram šādi reaģēs Latvijas valsts, ja, pēc partiju “Progresīvie”piedāvājuma, mantojuma nodoklis tiks celts līdz 49%.
Šobrīd Latvijā nav mantojuma nodokļa. Mantinieki maksā valsts nodevu, kas ir atkarīga no radniecības pakāpes.
Stājoties mantojumā laulātais vai no pirmās, otrās vai trešās radniecības pakāpes mantinieki maksā nodokli 0,25% no kustamā vai nekustamā mantojamā īpašuma vērtības. Ja ir testaments, tad nodeva sastāda 0,125%.

Lasīt tālāk ...

Kā izlikt nomnieku, kurš nemaksā?

No 1. maija nomas tirgū Latvijā sāka darboties jauns likums.
Pirms ilgiem gadiem iznomātāji saskārās ar situāciju, kad nomnieks vienkārši pārstāja apmaksāt īrēto nekustamo īpašumu. Vai pēc nomas līguma termiņa beigām nesteidzās atbrīvot nomātās telpas. Tiesas par tādām lietām varēja ilgt gadiem ilgi.

Lasīt tālāk ...

Vai Jums ir žēl īsto personu, māmulīt?

Jautājums nav dīks.
Vecāku mīlestība ir svēta!
Man nemaz nav smieklīgi. Tas ir brīnišķīgi, kad mamma mīl savus bērnus. Bet kāpēc vienu bērnu vairāk, bet citu – mazāk?
Pie mums vērsās viena dāma gados, viņu šantažē brālis. Brālis arī desmit gadus vecs un no īsām biksēm viņš jau sen bija uzaudzis. Tātad viņš sarūgtina māsu nevis muļķības dēļ, bet ar nolūku.

Lasīt tālāk ...

Līdzeklis pret kolektoriem eksistē

Vārdam “kolektors” ir vairākas izpratnes.
Pēc inženiera viedokļa, kolektors ir netīrumu izvada caurule.
Pēc biologa viedokļa, kolektors ir zooloģisko un botānisko eksemplāru savācējs.
Pēc ģeologa viedokļa, kolektors ir iežu un minerālu savācējs zinātniskajam darbam.
Pēc finanšu institūciju viedokļa, kolektors ir svešu parādu savācējs.

Lasīt tālāk ...

Pie jautājumā par ziloņu ēšanos

Internets zina atbildi uz visiem jautājumiem. Pēc pieprasījuma izkrīt vietņu daudzums, kurā detalizēti tiek aprakstīts, ka zilonis ir jāēd pa daļām.
Nelaime ir tāda, ka ar konkrētu ziloni ne vienmēr ir skaidrs, kā to dalīt. Un ne vienmēr var redzēt, ka tas ir zilonis, nevis kaut kas cits.
Mans klients to nepazina. Tieši tāpēc viņš kļuva par klientu.

Lasīt tālāk ...

Alkatība, švauksts un izdzīvošanas sacensības

Kad kaut kas notiek vienu reizi, tā ir nejaušība. Kad atkārtojas – tā ir tendence. Bet, ja notiek periodiski, tad ir laiks spert soļus.
Tikai vakar vakarā pie manis vērsās divi klienti. Drīzāk viņi nav pilnvērtīgi klienti – Ta sir klientu atliekas. Un tas, kas atlicis, vēlēja brīnumu. Vēlēja laimīgas atbrīvošanās no “pēkšņas”, “piepešas” un “nav zinamas no kurienes” nepieciešamības maksāt (!) ienākuma nodokļi no nekustamā īpašuma pārdošanas.

Lasīt tālāk ...

Divi vienā vai kā ietaupīt mēneša pensiju

Nekad neesmu bijusi laba pavāre. Pīrādziņi ar pildījumu – nē, nav manējais.
Toties salikt vienā līgumā visu, ko var ieziest pa dažādiem darījumiem – viegli!
Mēs esam noslēguši darījumu. Godājamā vecuma dāma nolēma mainīt dzīvesvietu, pārcelties no Rīgas uz Jūrmalu. Jūra, saule, gaiss ir veselības atslēga.
No dokumentu puses lieta izskatās šādi: pārdodam dzīvokli Rīgā un pērkam citu Jūrmalā. Ļoti vienkārši.

Lasīt tālāk ...

Pasūtīt zvanu Atstājiet savu telefona numuru, un mēs piezvanīsim jums un atbildēsim uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem!
The Name is required
The Phone is required
Paldies par pieteikumu!. Mūsu menedžeris sazināsies ar Jums norādītajā laikā.
There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.