Noformēt dāvinājumu uz vienu dēlu, tā lai pārējie bērni nekādi nevarētu apstrīdēt to tiesā

JAUTĀJUMS: Labdien, lūdzu, palīdziet tikt skaidrībā ar tekošo situāciju - māte ir vienīgā dzīvokļa īpašniece, ir 3 tiešie mantinieki (bērni). Māte vēlas noformēt dokumentus uz vienu no dēliem, lai citi bērni nekādi nevarētu apstrīdēt tās lēmumu tiesā. Lieta tāda, ka tikai viens bērns palīdz viņai materiāli. Piebildīšu, ka dzīvoklis ir privatizēts, bet nav noformēts zemesgrāmatā. 

Šobrīd ir dzīvokļa pārāds ar izmaksu grafiku. Parāds tiks dzēsts gada laikā. Kuru punktu lai pievieno līgumam, lai jaunais īpašnieks nevarētu pārdot dzīvokli līdz mates nāvei?
Kā ir jārīkojas šaja situacijā? Vai var noformet davinajumu jau tagad, līdz parada atmaksai? Ko lai dara, lai citi mantinieki nevarētu apstrīdēt dāvinājumu? Vai var noformēt zemesgramatu uzreizi uz dāvinajuma ņēmēju, nenoformējot sākuma uz mati
? Kādas var būt nianses? Vai visi davijnājuma dokumenti ir jānoformē pie notāra (tai skaitā vai pats var sastādīt līgumu)?
Cik aptuveni izmaksās visa dokumentu noformēsana no -  līdz? Paldies iepriekš par atbildi.

ATBILD ЕКОCENTRS: Pēc likuma visi bērni ir neatraidāmie mantinieki. Un dāvinajumu viņi var apstrīdēt tiesā. 
Es rekomendētu noslēgt nevis dāvinājumu, bet mantojuma līgumu, kurā atrunāti visi materiālās palīdzības veidi un lielums, kas tiks sniegti mantojuma devejam (mātei).
Šo līgumu var un vajag reģistrēt zemesgrāmatā. Kā arī īpašuma tiesības uz dzīvokli.
Tās ir nepieciešamās darbības, kuras vajadzētu izdarīt neatkarīgi no ta - ir parāds par dzīvokli vai nē. 
Iespējams noformēt pirkšanas -pārdošanas līgumu un arī reģistrēt to zemesgrāmatā. 

Pieteikties bezmaksas konsultācijai ar speciālistu

Izvērtēsim pārdošanas iespējas un piedāvāsim sadarbības variantus.

Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku
© 1998-2022 SIA EKOCENTRS
Pasūtīt atzvanu Atstājiet savu telefona numuru, un mēs piezvanīsim jums un atbildēsim uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem!
The Name is required
The Phone is required
Paldies par pieteikumu!. Mūsu menedžeris sazināsies ar Jums norādītajā laikā.
PLG_SYSTEM_COOKIEHINT_HEAD
Mēs izmantojam sesijas sīkfailus. Dažas no tām ir būtiskas vietnes darbībai, bet citas palīdz mums uzlabot šo vietni un lietotāja pieredzi (izsekošanas sīkfaili). Jūs pats varat izlemt, vai vēlaties atļaut sīkfailus vai nē. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, ja tās noraidīsiet, iespējams, nevarēsiet izmantot visas vietnes funkcijas.