(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 

fbdraugiemyou tube

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam ar nekustamā īpašuma pirkšanas / pārdošanas / nomas palīdzību.
Mūsu produkts ir pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar klienta maksimālu labumu.

(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 
 

fbdraugiemyou tube

Vai esat saņēmis mantojumu? Tad mēs ejam pie jums!

Apmēram šādi reaģēs Latvijas valsts, ja, pēc partiju “Progresīvie”piedāvājuma, mantojuma nodoklis tiks celts līdz 49%.
Šobrīd Latvijā nav mantojuma nodokļa. Mantinieki maksā valsts nodevu, kas ir atkarīga no radniecības pakāpes.
Stājoties mantojumā laulātais vai no pirmās, otrās vai trešās radniecības pakāpes mantinieki maksā nodokli 0,25% no kustamā vai nekustamā mantojamā īpašuma vērtības. Ja ir testaments, tad nodeva sastāda 0,125%.
Ceturtā radniecības pakāpes mantinieks maksā 5% no mantojamā nekustamā īpašuma vērtības.
Cilvēks, kurš nav radinieks, bet norādītais testamentā, maksā 7,5% no īpašuma vērtības.
Un pat šo nodevu var nemaksāt, ja mantojamais īpašums novērtēts zem 5000 eiro.
Maksa par zvērinātu notāru pakalpojumiem ir vienāda visiem Latvijā strādājošajiem notāriem.
Pēc partijas “Progresīvie” viedokļa Latvijā ir jāievada mantojuma nodoklis ar progresīvo likmi. Tas būs atkarīgs no mantinieka radniecības pakāpes un paša nekustamā īpašuma vērtības.
Īpašums līdz 50 000 eiro tiek piedāvāts neapliet ar nodokli. Ja mantojuma vērtība ir no 50 000 eiro līdz 100 000 eiro, tad pirmās pakāpes radiniekiem būs jāmaksā nodoklis 3%. Ja mantojumā stājas ne radinieki un īpašums novērtēts dārgāk par 200 000 eiro, tad nodoklis būs 49%.
Tā, neko neradot, viena partija atrada veidu, kā papildināt valsts budžetu pat pēc tās pilsoņa nāves. Ja nav iespējams samaksāt augstu nodokli par iestāšanos mantojumā, nekustamais īpašums pāriet uz valsts bilanci.
Cienījamie mantinieki! Stājoties mantojumā, noteikti konsultējieties ar labu juristu, kas izprot mantojuma lietas! Vai sazinieties ar speciālistiem, kas strādā nekustamā īpašuma jomā. Piemēram, ar mums. Jo mēs strādājam nekustamā īpašuma tirgū jau 23 gadus.
Īpaši svarīgi pakonsultēties tiem, kuri mantojumā pieņem nekustamo īpašumu! Jo nekustamajam īpašumam ir vēl kāds likumu daudzums, kuru nezināšana var jums pievienot nodevas un nodokļus tur, kur jūs negaidāt.
Jūs taču atceraties tautas gudrību “Skops maksā divtik”. Un, tā kā mums nav tiesību pieņemt jaunus likumus, tad vitāli nepieciešams orientēties likumdošanā, lai neuzmītu uz jau sen izvietoto finanšu grābekļi.

Rakstu sagatavoja uzņēmuma EKOCENTRS analītiskā nodaļa
Atbildīgais Anatolijs Koļcovs

Pasūtīt zvanu Atstājiet savu telefona numuru, un mēs piezvanīsim jums un atbildēsim uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem!
The Name is required
The Phone is required
Paldies par pieteikumu!. Mūsu menedžeris sazināsies ar Jums norādītajā laikā.
There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.