(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 

fbdraugiemyou tube

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam ar nekustamā īpašuma pirkšanas / pārdošanas / nomas palīdzību.
Mūsu produkts ir pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar klienta maksimālu labumu.

(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 
 

fbdraugiemyou tube

Nekustamā īpašuma nodoklis. Nianses.

Nekustamais īpašums ir interesanta lieta. Mašīnu var nozagt, sieva var pamest, suns var mirst. Un tikai nekustamais īpašums ir tur, kur tu to atstājis. Un ar gadiem tas nezaudē cenu.
Jā, tā cenu ietekmē kvadrātmetru platums, no kāda materiāla tā ir izgatavota, kurā vietā tā atrodas. Vai tas ir dzīvoklis vai privātmāja, komercīpašums vai zemesgabals. Un mēs visi esam piesieti pie šī īpašuma kā suņi pie savām būdām.
Bet ir mazas nianses, kā šī pieķeršanās var palīdzēt Rīgas iedzīvotājiem ietaupīt naudu.
Par katru mūsu nekustamo īpašumu pašvaldība sūta mums aprēķinātu nodokli. Pēc likuma tas ir 1,5% no šī nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.
Bet, ja jums pieder dzīvojamais īpašums, dzīvoklis vai māja, tad varat ievērojami ietaupīt!
Ja tajā neviens nav deklarēts, tad tai tiks piešķirta likme 1,5%.
Bet ja jūs esat deklarējušies paši, vai piešķīrāt šo godu savai sievai, dēlam, brālim vai vēl kam, tad likme būs 0,2-0,4%. Bet deklarēties ir jāpaspēj līdz 31. decembrim. Jo ar Jaungada kurantiem, Pelnrušķīt, tava kariete pārvērtīsies par ķirbi! Piedodiet, tas ir no citas pasakas.
Un ja jūs izīrējat nekustamo īpašumu, jums ir jāreģistrē nomas līgums zemesgrāmatā, citādi jūsu nodokļu atvieglojumi tiks pazaudēti.
Kāpēc Rīgas pašvaldība vēlas, lai iedzīvotāji būtu deklarēti tās teritorijā? Viss ir vienkārši. Nodokļi no strādājošajiem tiek pārskaitīti pēc viņu deklarācijas vietas. Ja ir deklarēts Rīgā, tātad arī jūsu nodokļi par darbu ieradīsies šajā pilsētā. Pašvaldībai tas ir izdevīgi.
Palīka padarīt tā, lai to būtu izdevīgi arī jums.
Kāpēc zaudēt kristāla kurpi, ja var laikus deklarēties?

Rakstu sagatavoja uzņēmuma EKOCENTRS analītiskā nodaļa
Atbildīgais Anatolijs Koļcovs

Pasūtīt zvanu Atstājiet savu telefona numuru, un mēs piezvanīsim jums un atbildēsim uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem!
The Name is required
The Phone is required
Paldies par pieteikumu!. Mūsu menedžeris sazināsies ar Jums norādītajā laikā.
There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.