(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 

fbdraugiemyou tube

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam ar nekustamā īpašuma pirkšanas / pārdošanas / nomas palīdzību.
Mūsu produkts ir pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar klienta maksimālu labumu.

(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 
 

fbdraugiemyou tube

Dzīvokļi cieš, bet nepadodas!

Cilvēki, kas nodarbojas ar dzīvokļu nodošanu nomā/īrē, periodiski saskaras ar nomas/īres maksas nemaksāšanas, īpašuma bojāšanās un atklātās vandālisma faktiem. Latvijas Saeima izdomāja, kā palīdzēt iznomātājiem izvairīties no visām šīm problēmām. Pēs parlamentāriešu viedokļa, pietiek iereģistrēt nomas/īres līgumu Zemesgrāmatā, un rodas mierīga problēmas risinājuma garantija. Kā izpaužas šī garantija, likumprojekta autori nav precizējuši. Bet jāreģistrē līgumi obligāti! Līdz 2021. gada 1. janvārim noslēgtie līgumi būs jāpārslēdz. Tajos noteikti jāpieraksta līguma darbības termiņš. Ja mainās nekustamā īpašuma īpašnieks, līguma saistības automātiski pāries jaunajam saimniekam.
Pēc likumdevēju domām, šis likums padarīs par izdevīgu īres namu celtniecību.
Īres nams ir ēka, kas celta dzīvokļu iznomāšanai. Žēl, ka projekta autori nav apguvuši šādu māju celtniecības vērtību mūsu valstī. Un neiesniedza biznesa plānu. Un iegrimuši netīrās fantāzijas, kurām nav nekāda sakara ar realitāti.
Kopsavilkums: nomas līgumi agrāk tika reģistrēti VID. Tagad arī Zemesgrāmatā. Kā tas palīdz cīnīties ar negodīgiem nomniekiem ir nezināms. Izņemot vispārīgās frāzes, nekādas ietekmes uz negodīgu īrnieku likumdevēji nav izdomājuši. Un savas problēmas iznomātāji joprojām būs spiesti risināt ar tiesu, kas var ilgt pietiekami ilgu laiku. Tikmēr komunālo izdevumu nastu nesīs nekustamā īpašuma īpašnieks. Bet, ja “paveicās” dabūt īrniekos nelabvēlīgu ģimeni ar bērniem, tad izmitināt tos praktiski nav iespējams.
Bet Zemesgrāmata dabūs vēļ vienu labu ienākuma avotu.
Valsts ir pārliecinātā, ka tauta nemaksā nodokļus no nodotajiem dzīvokļiem. Un tādā veidā zog vasts naudu. Tauta redz, kā valsts tērē viņas uzkrājumus un ir pārliecināta, ka nevis tauta zog.
Likums vēl jābūt apstiprināts Saeimai trešajā lasījumā. Droši vien to lasīs un atbalstīs…

Rakstu sagatavoja uzņēmuma EKOCENTRS analītiskā nodaļa
Atbildīgais Anatolijs Koļcovs

Pasūtīt zvanu Atstājiet savu telefona numuru, un mēs piezvanīsim jums un atbildēsim uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem!
The Name is required
The Phone is required
Paldies par pieteikumu!. Mūsu menedžeris sazināsies ar Jums norādītajā laikā.
There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.