(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 

fbdraugiemlinkblogyou tube

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam ar nekustamā īpašuma pirkšanas / pārdošanas / nomas palīdzību.
Mūsu produkts ir pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar klienta maksimālu labumu.

(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 
 

fbdraugiemyou tube

Latvijas nekustamā īpašuma kovids

Jebkura globāla krīze nekad nenotiek bez sekām ekonomikā.
Kronovirusa epidēmija, kurā piedalījās visas valstis un kontinenti un kuras beigas pagaidām nav redzamas, sniedz uz Latviju, ieskaitot Rīgu, savu negatīvo ietekmi. Tā kā mēs nodarbojamies ar nekustamo īpašumu, tad gribas pastāstīt par to, kā kovids ir mainījis spēku izvietojumu nekustamā īpašuma tirgū.
Vairākas viesnīcas, viesu nami un dzīvokļi iznomāšanai bija nepieprasīti tūristu un īrnieku trūkuma dēļ. Interesanti, ka mājokļa cenas Rīgā nav būtiski samazinājušās. Tie ir samazinājušies ne vairāk par 5 procentiem. Citās Latvijas pilsētās pat šādu cenu pazeminājumu nebija. Darījumu skaits galvaspilsētā, salīdzinot ar gada sākumu, samazinājās gandrīz par 60%.
Joprojām tiek pieprasīti 2-istabu dzīvokļi. Palielinājās pieprasījums 3-istabu dzīvokļiem. Tas ir saistīts ar karantīnas pasākumiem priekš ģimenes locekļiem. Ažiotāža ap jaunbūvēm ir samazinājusies, bet jaunbūvju darījumu procentuālā vērtība ir 25%. Toties uzauga interese par privātmāju un zemes pirkšanu individuālai būvniecībai. Tagad daudzas firmas pāriet uz darbu virtuālajā telpā, tāpēc daži uzņēmēji izvēlas strādāt no mājas.
Saskaņā ar SKDS pētījumu veiktajām aptaujām gandrīz trešdaļa no Rīgas iedzīvotāju vēlas nomainīt pilsētu uz mājiņu piepilsētā. Cilvēkiem trūkst zaļumu, mežu, lauku, rīta rasas, kā arī mieru un klusumu. Un vēl galvaspilsētas iedzīvotājus kaitina dzīves dārdzība un liela automašīnu plūsma uz ielām. Tāpēc pilsētnieki arvien vairāk pievērsa uzmanību piepilsētai, kur ir svaigs gaiss, mežs un klusums. Pandēmija bija papildus katalizators, lai mainītu pilsētnieku preferences.
Tomēr lielākā mūsu valsts epidēmija – tā ir pati valdība, kas jebkādos labvēlīgajos iznākumos noteikti atradīs iemeslu, lai ieplūstu iedzīvotājus ar jauniem nodokļiem. Un no šīs epidēmijas antiseptiķis nepalīdzēs...

Rakstu sagatavoja uzņēmuma EKOCENTRS analītiskā nodaļa
Atbildīgais Anatolijs Koļcovs

Pasūtīt zvanu Atstājiet savu telefona numuru, un mēs piezvanīsim jums un atbildēsim uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem!
The Name is required
The Phone is required
Paldies par pieteikumu!. Mūsu menedžeris sazināsies ar Jums norādītajā laikā.
There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.