(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 

fbdraugiemlinkblogyou tube

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam ar nekustamā īpašuma pirkšanas / pārdošanas / nomas palīdzību.
Mūsu produkts ir pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar klienta maksimālu labumu.

(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 
 

fbdraugiemyou tube

Par jaunu kadastrālo vērtību

Tieslietu ministrija un Valsts zemes dienests nodeva sabiedriskajai apspriešanai sagatavoto jaunu kadastrālās vērtības aprēķina projektu, kuras pieaugums ir gaidāms. Citādi nebūtu šaja projekta jēgas. Kadastrālā vērtība ir nekustamā īpašuma nodokļa un vēl 16 citu nodokļu un nodevu aprēķina pamats. Un, tā kā visi iedzīvotāji dzīvo dzīvojamajā īpašumā, strādā komerciālajā nekustamajā īpašumā, ekspluatē ražošanas un industriālos objektus, tad visiem būs jāmaksā vairāk. Izmaiņas skars arī gan lauksaimniecības zemes, gan privātmājas un dzīvokļus.
Visvairāk kadastrālā vērtība pieaugs uzceltām pēc 2000. gada jaunbūvēm Rīgā, Rīgas rajonā, Jūrmalā un citās Latvijas pilsētās. Sērijveida mājoklim, uzceltam līdz 2000. gadam Rīgā, Rīgas rajonā, Ogrē, Valmierā, Jelgavā, kadastrālā vērtība arī pieaugs.
Lauksaimniecībā izmantojamās zemes kadastrālā vērtība pieaugs visā valsts teritorijā. Izmaiņas gandrīz neskars lauksaimniecības celtnes. Un zemes vērtība zem meža pat samazināsies.
Tieslietu ministrija un Valsts zemes dienests skaidro, ka kadastrālo vērtību pieaugumu veido nekustamo īpašumu tirgus cenu kāpums kopš 2013. gada, kā arī uzcelto pēc 2000. gada celtņu nenovērtējums. Tā, šajā rezultātā nekustamā īpašuma kadastrālā vērtība var palielināties gandrīz divkāršā apmērā.
Nekustamā īpašuma nodoklis dzīvokļa īpašniekiem var pieaugt no 60 līdz 120 eiro. Bet privātām mājām - no vairākiem simtiem līdz tūkstoš eiro.
Kopā ar jaunu kadastrālo vērtību tiek ieviests neapliekamais minimums – nekustamā īpašuma nodokļa atcelšana vienīgā mājokļa līdz 100 000 eiro vērtībā īpašniekiem.
Jaunās kadastrālās vērtības likums stāsies spēkā 2022. gada 1. janvārī.

P. S. Attēls ar jēra cirpšanu, kas tika izmantots kā ilustrācija pie raksta, ir saistīta ar valsts iedzīvotāju atsaucību uz šo vietējo ierēdņu iniciatīvu. Tieši tā cilvēki uztver jaunu likumu.

EKOCENTRS nekustamā īpašuma aģentūrai rakstu sagatavojis Anatolijs Koļcovs

Pasūtīt zvanu Atstājiet savu telefona numuru, un mēs piezvanīsim jums un atbildēsim uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem!
The Name is required
The Phone is required
Paldies par pieteikumu!. Mūsu menedžeris sazināsies ar Jums norādītajā laikā.
There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.