MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis: palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam  ar nekustamā īpašuma pirkšanu / pārdošanu / nomas palīdzību.
Mūsu produkts: pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar maksimālu labumu klientam.

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Kas ir „ģimenes mākleris”?

Mēs – nekustamo īpašumu aģentūra EKOCENTRS – strādājam kopš 1998. gada un nešaubīgi zinām, ka īsts mākleris spēj sniegt konsultācijas itin visos ar nekustamajiem īpašumiem saistītajos jautājumos.
Mēdz būt privātais zobārsts, privātais masieris, privātais frizieris.
Jūs mums uzticat nevis zobus, muguru vai matu krāsu, bet savu īpašumu, kas ir daudz dārgāks par frizūru.
Tie nav tukši vārdi.
Lūk, piemērs ar nesenu gadījumu.
Māte ir sena mūsu kliente. Viņa mums uzticas. Savukārt viņas pieaugušais dēls ir pārliecināts, ka dzīvokli spēj nopirkt pats. Kāpēc gan ne? Jūrnieks, ļoti laba alga, kredītus neņem. Kam viņam mākleris?
Tomēr viņš, cienot mātes viedokli, divas dienas pirms dzīvokļa pirkšanas atnāca pie mums. Labi, ka tā! Jo, lai kā mums patiktu Holivudas filmas, Latvijā darījumus nedrīkst kārtot, ierodoties uz tikšanos ar čemodānu, kas ir pilns ar naudu. Likums skaidri nosaka: skaidrā naudā – ne vairāk kā 7200 eiro, pārējais – tikai ar pārskaitījumu. Bail pat iedomāties, kā puisis sarežģītu dzīvi gan sev, gan pārdevējam, kurš, nedod Dievs, pieņemtu 40 000 eiro skaidrā naudā! Par laimi, mēs paguvām atvērt kontu bankā, pierādīt, ka jūrnieks naudu ir nopelnījis pilnīgi legāli, un klients, kā tas pienākas, pārskaitīja naudu par pirkumu, atbrīvojot sevi, pārdevēju un Valsts ieņēmumu dienestu no nevajadzīgas tikšanās.
Lūk, vēl viens piemērs. Atnāk kāds vīrietis un ļoti nervozē. Mēs jautājam, kas noticis. Izrādās, viņš ir saņēmis vēstuli no VID, ka viņš valstij ir parādā 8500 eiro. Pamatīgs parāds! Skatāmies dokumentos un redzam, ka glābt vairs neko nevaram. Vilciens ir aizgājis.
Lūk, kā tas notika. Pirms vienpadsmit (!) gadiem viņš mantoja mātes dzīvokli. Ko nozīmē – mantoja? Notārs viņam izsniedza dokumentu, ko vajadzēja reģistrēt Zemesgrāmatā. Bet vīrietis to neizdarīja. Vai nu kaut ko nesaprata, vai tobrīd pietrūka naudas nodevu nomaksāšanai, kas to lai zina. Vārdu sakot, neiereģistrēja. Viņš uz Zemesgrāmatas nodaļu aizgāja tikai tad, kad nolēma šo dzīvokli pārdot. Tieši šajā brīdī likumu nezināšana ar viņu izspēlēja ļaunu joku. Ko nosaka likums? Ja nekustamais īpašums atrodas jūsu valdījumā vairāk nekā piecus gadus un šajā laikā esat tur deklarēts vismaz vienu gadu, tad pārdošana ir tikai pārdošana. Tā netiek aplikta ar nodokli. Bet, ja šie divi nosacījumi nav ievēroti, tiek uzskatīts, ka pārdodat komerciālos nolūkos un jūsu pienākums ir samaksāt kapitāla pieauguma nodokli 15% apmērā no šī pieauguma.
Kā tiek aprēķināts kapitāla pieauguma nodoklis?
Pieņemsim, ka pirms 11 gadiem mantotā dzīvokļa kadastrālā vērtība bija aptuveni 8000 latu jeb 11 300 eiro.
Pašlaik dzīvoklis maksā 67 000 eiro. Šāda summa tika norādīta pirkšanas-pārdošanas līgumā. Tālāk viss ir pavisam vienkārši:
67 000 – 11 300 = 55 700 eiro
55 700 * 15% = 8 505 eiro
Pavisam vienkārši.
Un pierādīt, ka mammas dzīvoklis dēla īpašumā ir bijis nevis divus mēnešus, bet gan 11 gadus, nav iespējams, jo dokumenti liecina par pretējo. Ja viņš būtu pie mums atnācis toreiz, pirms 11 gadiem, mēs noteikti viņam būtu palīdzējuši līdz galam nokārtot visus dokumentus. Un noteikti uzstātu, lai viņš samaksā nodokli. Toreiz tā summa bija vien 40 lati, ko nevar salīdzināt ar šī brīža 8500 eiro!
Nav iespējams uzskaitīt visus jautājumus, ko mums nākas risināt.
Esam glābuši īpašumus, kas jau ir nonākuši tiesu izpildītāju lietvedībā.
Esam glābuši strupceļā nonākušas sarunas, kurās bankrotējušie bijušie uzņēmuma līdzīpašnieki pārdeva uzņēmumu ar visiem birojiem, cehiem, noliktavām un citu īpašumu.
Esam palīdzējuši bijušajiem laulātajiem sadalīt nekustamo īpašumu tā, lai reizi par visām reizēm pieliktu punktu un sāktu dzīvi no baltas lapas.
Šo sarakstu varētu turpināt vēl un vēl.
Diemžēl cilvēki bieži vien domā, ka
• viņi ir visgudrākie, spējot visu nokārtot pašu spēkiem;
• lai nekļūdītos, pietiek ar brāļa, kaimiņa, tantes, sētnieka un vēl kāda cita pieredzi;
• viņi pērk (pārdod, maina utt.) dzīvokli vienu reizi dzīvē un pastāvīgs konsultants viņiem nav vajadzīgs. Pietiek ar mākleri, lai viss notiktu pareizi.
Diemžēl, ne vienmēr notiek tieši tā. Visu cieņu tantei, tomēr bieži vien ar viņas zināšanām nepietiek. Turklāt viņa it nemaz nav atbildīga par to, ka pēc darījuma kādam ir jāmaksā 8000 eiro liels nodoklis!
Mēs atšķiramies no viņas. Mūsu profesionālā atbildība ir apdrošināta par 100 000 eiro. Turklāt varam atzīties, ka visu šo gadu laikā apdrošināšana nav izmantota ne vienu reizi!
EKOCENTRS ir nekustamo īpašumu profesionāļu asociācijas LANĪDA biedrs. Strādājam atbilstoši profesijas standartam. Mēs aizvedīsim jūs līdz mērķim droši un pārliecinoši.
Esam juristi un, pirms dodam padomu, izanalizējam visus apstākļus, lai rastu optimālāko risinājumu. Mūsu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvē un uzņēmējdarbībā, pērkot/pārdodot/izīrējot nekustamo īpašumu, bet mūsu produkts ir klientam maksimāli izdevīgs pilnībā pabeigts juridiski nevainojams darījums. Mēs sargājam jūsu īpašumu un ekonomējam jūsu naudu.
Un mēs labi darām savu darbu.
Protams, izvēle ir jūsu rokās. Tikai, izvēloties privāto konsultantu, pārliecinieties, ka viņš nav diletants, palasiet atsauksmes un painteresējieties, ko par viņu saka cilvēki.
Jo runa ir par jūsu naudu un īpašumu.

There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.