(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 

fbdraugiemyou tube

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam ar nekustamā īpašuma pirkšanas / pārdošanas / nomas palīdzību.
Mūsu produkts ir pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar klienta maksimālu labumu.

(+371) 22 304 755
info@ekocentrs.lv
 
 

fbdraugiemyou tube

Rīgas sērijveida mājas stāvēja un stāvēs

Rīga dibināta pirms vairāk nekā 800 gadiem. Daudzas no tās ēkām ir vairāk viena simta gadu vecumā. Tikai pēdēja gadsimta laikā Rīga bija izrotāta ar tādu izcilu arhitektu kā Konstantīns Pēkšēns, Mihails Eizenšteins, Ernests Štālbergs, ēkām. Šīs ēkas joprojām priecē rīdziniekus ar savu skaistumu.
Padomju laikā par ēku skaistuma īpaši nedomāja. Vajadzēja būvēt daudz un vēlams lēti. Tā parādījās “padomju” laika sērijveida mājas.

Lasīt tālāk ...

Latvijas kadastrālā vērtība ir īslaicīgi sasaldēta

Dīvaini dzirdēt vasaras karstumā par salām vai saldēšanu. Tomēr saldēšanās būs un tas pieskaras kadastrālajai vērtībai līdz 2025. gadam. Visu šo laiku vērtība paliks nemainīga. Tas ir klusums pirms 2025. gada nekustamā īpašuma nodokļa reformām. Kā zināms, nekustamā īpašuma kadastrālā vērtība tiek ņemta par pamatu nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinam.

Lasīt tālāk ...

Vai esat saņēmis mantojumu? Tad mēs ejam pie jums!

Apmēram šādi reaģēs Latvijas valsts, ja, pēc partiju “Progresīvie”piedāvājuma, mantojuma nodoklis tiks celts līdz 49%.
Šobrīd Latvijā nav mantojuma nodokļa. Mantinieki maksā valsts nodevu, kas ir atkarīga no radniecības pakāpes.
Stājoties mantojumā laulātais vai no pirmās, otrās vai trešās radniecības pakāpes mantinieki maksā nodokli 0,25% no kustamā vai nekustamā mantojamā īpašuma vērtības. Ja ir testaments, tad nodeva sastāda 0,125%.

Lasīt tālāk ...

Kā izlikt nomnieku, kurš nemaksā?

No 1. maija nomas tirgū Latvijā sāka darboties jauns likums.
Pirms ilgiem gadiem iznomātāji saskārās ar situāciju, kad nomnieks vienkārši pārstāja apmaksāt īrēto nekustamo īpašumu. Vai pēc nomas līguma termiņa beigām nesteidzās atbrīvot nomātās telpas. Tiesas par tādām lietām varēja ilgt gadiem ilgi.

Lasīt tālāk ...

Vai Jums ir žēl īsto personu, māmulīt?

Jautājums nav dīks.
Vecāku mīlestība ir svēta!
Man nemaz nav smieklīgi. Tas ir brīnišķīgi, kad mamma mīl savus bērnus. Bet kāpēc vienu bērnu vairāk, bet citu – mazāk?
Pie mums vērsās viena dāma gados, viņu šantažē brālis. Brālis arī desmit gadus vecs un no īsām biksēm viņš jau sen bija uzaudzis. Tātad viņš sarūgtina māsu nevis muļķības dēļ, bet ar nolūku.

Lasīt tālāk ...

Līdzeklis pret kolektoriem eksistē

Vārdam “kolektors” ir vairākas izpratnes.
Pēc inženiera viedokļa, kolektors ir netīrumu izvada caurule.
Pēc biologa viedokļa, kolektors ir zooloģisko un botānisko eksemplāru savācējs.
Pēc ģeologa viedokļa, kolektors ir iežu un minerālu savācējs zinātniskajam darbam.
Pēc finanšu institūciju viedokļa, kolektors ir svešu parādu savācējs.

Lasīt tālāk ...

Pie jautājumā par ziloņu ēšanos

Internets zina atbildi uz visiem jautājumiem. Pēc pieprasījuma izkrīt vietņu daudzums, kurā detalizēti tiek aprakstīts, ka zilonis ir jāēd pa daļām.
Nelaime ir tāda, ka ar konkrētu ziloni ne vienmēr ir skaidrs, kā to dalīt. Un ne vienmēr var redzēt, ka tas ir zilonis, nevis kaut kas cits.
Mans klients to nepazina. Tieši tāpēc viņš kļuva par klientu.

Lasīt tālāk ...

Alkatība, švauksts un izdzīvošanas sacensības

Kad kaut kas notiek vienu reizi, tā ir nejaušība. Kad atkārtojas – tā ir tendence. Bet, ja notiek periodiski, tad ir laiks spert soļus.
Tikai vakar vakarā pie manis vērsās divi klienti. Drīzāk viņi nav pilnvērtīgi klienti – Ta sir klientu atliekas. Un tas, kas atlicis, vēlēja brīnumu. Vēlēja laimīgas atbrīvošanās no “pēkšņas”, “piepešas” un “nav zinamas no kurienes” nepieciešamības maksāt (!) ienākuma nodokļi no nekustamā īpašuma pārdošanas.

Lasīt tālāk ...

Divi vienā vai kā ietaupīt mēneša pensiju

Nekad neesmu bijusi laba pavāre. Pīrādziņi ar pildījumu – nē, nav manējais.
Toties salikt vienā līgumā visu, ko var ieziest pa dažādiem darījumiem – viegli!
Mēs esam noslēguši darījumu. Godājamā vecuma dāma nolēma mainīt dzīvesvietu, pārcelties no Rīgas uz Jūrmalu. Jūra, saule, gaiss ir veselības atslēga.
No dokumentu puses lieta izskatās šādi: pārdodam dzīvokli Rīgā un pērkam citu Jūrmalā. Ļoti vienkārši.

Lasīt tālāk ...

Godīgu nekustamā īpašuma pircēju aizsardzība

Dažreiz, lai likums nokļūtu godīgā cilvēka pusē, ir nepieciešams sabiedrības sašutums.
Gandrīz visi bija dzirdējuši stāstu par to, kā mākslinieks Aivars Vilipsons likumīgi iegādājies dzīvokli un kas no tā iznācis.
Pēkšņi noskaidrojās, ka dzīvoklim ir krimināla pēdas nospiedums, kas tai seko jau 10 gadus.

Lasīt tālāk ...

Gaidot būvvaldes vizīti

Vakarā ieradās namu pārvaldnieks, sētnieks un milicijas priekšnieks. “Zoodārza audzēkņi”, Vera Čaplina, 1955. g.

Nepatīkami, kad jūsu māja apciemo nelūgtie viesi. Drīzumā jūsu dzīvokļos var pieklauvēt Rīgas būvvaldes pārstāvji ar vēlmi paskatīties, kā ir iekārtota jūsu sadzīve un vai ir nelikumīgi pārplānojumi. Par savu vizīti inspektors sola ziņot iepriekš, lai jūs sastaptu mājās. Ja nevēlēsieties laist inspektoru ciemos, tad būvinspekcija atnāks vēlreiz, bet kopā ar varas iestāžu pārstāvjiem.

Lasīt tālāk ...

Pilnvara — tā ir deleģētā pilnvara

Tu vienmēr riskē, kad izlēmi uzticēties. citāts no seriāla “Klīnika” (Scrubs)

Pilnvara ir rakstveida dokuments, kas deleģē tiesības vienai personai pārstāvēt citas personas intereses trešajām personām.
Ir vairāku veidu pilnvaras:


1. pēc noformēšanas veida:
- vienkāršā rakstiskā formātā;
- notariāli apliecināta;

Lasīt tālāk ...

Nekustamā īpašuma nodoklis. Nianses.

Nekustamais īpašums ir interesanta lieta. Mašīnu var nozagt, sieva var pamest, suns var mirst. Un tikai nekustamais īpašums ir tur, kur tu to atstājis. Un ar gadiem tas nezaudē cenu.
Jā, tā cenu ietekmē kvadrātmetru platums, no kāda materiāla tā ir izgatavota, kurā vietā tā atrodas. Vai tas ir dzīvoklis vai privātmāja, komercīpašums vai zemesgabals. Un mēs visi esam piesieti pie šī īpašuma kā suņi pie savām būdām.

Lasīt tālāk ...

LIBOR likme nogrims aizmirstībā

Jedzēnu “LIBOR likme” piedāvāja grieķu baņķieris Minoss Zombanakis, lai apzīmētu vidējo svērto procentu likmi īstermiņa starpbanku kredītiem.
Kopš 1986. gada Britu banku asociācija ir uzņēmusies saistības regulāri aprēķināt LIBOR likmi. Asociācija katru dienu nosūtīja pieprasījumus sešpadsmit bankām ar lūgumu nosaukt nosacījumus, ar kuriem šīs bankas ir gatavas aizņemties citās bankās. Vidējā aritmētiskā vērtība sastādīja LIBOR likmi, pēc kura bankas ir gatavas piedāvāt kredītus viens otram.

Lasīt tālāk ...

Māklera apdrošināšana

Turpina izgudrot jaunus noteikumus Latvijas starpniekiem darījumos ar nekustamo īpašumu.
Ministru kabinets apstiprinājis kārtējo likumu, kurā mākleriem būs pienākums apdrošināt savu civiltiesisko atbildību, saistīto ar mākleru darbību. Minimālais atbildības limits ir noteikts 50 000 eiro. Obligāto risku sarakstā ir iekļauti tiesas riski, ekspertīžu risks, glābšanas risks, finanšu zaudējumu tiešais risks, trešās personas prasījuma izmeklēšanas risks.

Lasīt tālāk ...

Pasūtīt zvanu Atstājiet savu telefona numuru, un mēs piezvanīsim jums un atbildēsim uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem!
The Name is required
The Phone is required
Paldies par pieteikumu!. Mūsu menedžeris sazināsies ar Jums norādītajā laikā.
There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.