MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis: palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam  ar nekustamā īpašuma pirkšanu / pārdošanu / nomas palīdzību.
Mūsu produkts: pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar maksimālu labumu klientam.

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Pirmpirkuma tiesības – kad tās jāpiedāvā?

Kopīpašnieki, nomnieki, līdzmantinieki un pašvaldība var būt tikai dažas no ieinteresētajām pusēm, kam, pirms atsavināt savu īpašumu vai tā daļu trešajai personai, ir jāpiedāvā izmantot pirmpirkuma tiesības. Tās visbiežāk tiek nodibinātas uz līguma pamata, bet tādas var pastāvēt arī uz likuma pamata. LV portāla skaidrojumā par izplatītākajiem pirmpirkuma tiesību veidiem.

Lasīt tālāk ...

Cik izmaksā mantojums?

Latvijā pieņemts uzskatīt, ka testaments domāts, lai miljonu mantiniekiem būtu vieglāk sadalīt nelaiķa muižas un naftas aktīvus.Tomēr pat tad, ja jums nepieder milzu bagātība, ir vērts sastādīt testamentu, lai izvairītos no attiecību skaidrošanas mantinieku starpā.

Lasīt tālāk ...

Desmit ieteikumi iegādājoties jaunu mājvietu

Iegādājoties jaunu dzīvesvietu, interesentam vajadzētu izvairīties no pārlieku lielas emocionalitātes, ir jādomā racionāli, skaidro būvkompānijas «Merks» nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja Dace Tumšā, minot desmit ierosinājumus, kas palīdzēs kritiski izvērtēt mājvietas piemērotību un atvieglos lēmumu pieņemšanu.

Lasīt tālāk ...

Pieaugusi dzīvokļa platība: kāpēc un ko darīt?

Decembrī Rīgas daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji saņēmuši vēstules no apsaimniekošanas uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) par to, ka viņiem pēkšņi ir mainījusies dzīvokļa platība. Patiesības labad jāatzīmē, ka platība pieaugusi tikai 20% dzīvokļu, vēl 30% - tā nav mainījusies, savukārt 60% - tā ir samazinājusies. Taču cilvēkiem vēl aizvien ir daudz jautājumu: “Kāpēc veikta datu salīdzināšana un kā tas gadījies, ka dzīvokļi ir “uzblīduši”? Kā tas atspoguļosies ikmēneša maksājumos un vai situāciju var mainīt?”

Lasīt tālāk ...

Kas sagaida ekonomiku 2019. gadā

2018. gads Latvijas ekonomikā kopumā ir bijis visai veiksmīgs – to atcerēsies, pateicoties zemam bezdarba līmenim un augošām algām. Bet cik ilgi turpināsies šie procesi? Piedāvājam SEB bankas ekonomistu sagatavotās prognozes par to, kas iedzīvotājus sagaida 2019. gadā.

Lasīt tālāk ...

Nauda pa gaisu

Kādreiz ir neērti atteikt tuvam vai paziņai. Parasti cilvēki prasa aizdot cukuru, taburetes, korķviļķi vai naudiņu līdz algai. Vai palīdzēt: aiziet uz aptieku, pasēdēt ar bērnu, aizstāvēt spuldzi. Dzīve ir dzīve. Varbūt kādreiz pašam būs vajadzīga palīdzība. Neērti atteikt.
Bet tas ir sīkumi.

Lasīt tālāk ...

Cik šolaik maksā grābekļi?

Ko jūs darīsiet, ja jums pēkšņi noraus krāns un ūdens sāks plūst?
Es pata labākajā gadījumā varu pārslēgt ventili un nekavējoties izsaukt santehniķi.
Lai gan kāds, iespējams, mēģinās novērst problēmu pats. Varbūt viņam pat izdosies. Taisnību sakot, nekādu garantiju nav. Varbūt nākamajā dienā, nedēļā vai mēnesī pēc šāda remonta viņš tomēr laimīgi aizlies kaimiņus un būs jāapmaksā remontu kaimiņiem. Kaut arī dažus to nemaz neapstādina.
Vai, piemēram, autocienītāji. Es zinu dažus cilvēkus, kuri katrās brīvdienās knibinās garāžā un kaut ko labo savā mašīnā. Ceru, ka tas ir hobijs, un viņu mašīnas tomēr ir darbderīgas.

Lasīt tālāk ...

Kad beidzot tiks pieslēgta apkure?

Daudzi kļūdaini domā, ka apkure mājām tiek pieslēgta tad, kad vidējā temperatūra trīs diennaktis pēc kārtas nepārsniedz +8 grādus. Šāds noteikums nepastāv jau sen. Ēkās apkure tiek pieslēgta (vai atslēgta) nevis pēc AS “RĪGAS SILTUMS”, bet pēc dzīvokļu īpašnieku iniciatīvas (jānobalso 50% + 1), viņiem informējot par savu vēlmi pilnvaroto personu vai ēku apsaimniekotāju, kurš, savukārt, dod uzdevumu AS „RĪGAS SILTUMS” konkrētu ēku pieslēgt (vai atslēgt) apkurei.

Lasīt tālāk ...

Mums ir 20 gadi!!!

Par godu mūsu jubilejai no 10. augusta līdz 31. decembrim visas konsultācijas ir ar 20% atlaidi!
Vai gribat pārdod nekustamo īpašumu?
Saņemt izdevīgus kreditēšanas noteikumus?
Noformēt dāvinājuma līgumu?
Noformēt citu darījumu?
Pieraksts pa tālruni 22304755 (no 10.00 līdz 18.00)

Kā izveidot dzīvokļu īpašnieku biedrību

Jau pirms pusgada tika uzsākta Rīgas domes līdzfinansējuma piešķiršanas programma tām dzīvojamām mājām, kuras vēlas ēkā veikt remontu vai renovāciju. Nomainīt visā mājā skaitītājus vai izremontēt kāpņu telpu, nostiprināt cokolu vai atjaunot fasādi – šos darbus ir iespējams veikt par puscenu. Tāpat ir iespējams saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi 90% apmērā. Bet tam visam ir viens noteikums: ir jāizveido dzīvokļu īpašnieku biedrība. RNP Personāla vadības nodaļas vadītāja Aleksandra Cimbale pastāsta, kā to izdarīt.

Lasīt tālāk ...

Krīzei nav pamata

Latvijas nekustamā īpašuma tirgus ir pilnīgi stabils, un, ja vien nemainīsies spēles noteikumi, tuvāko piecu septiņu gadu laikā to nekas neapdraudēs. Par to ir pārliecināts kompānijas Arco Real Estate valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits.
– Piedāvāju sākt sarunu par Latvijas nekustamā īpašuma tirgu un vietējiem pircējiem. Pašlaik daudzi runā par aizvien lielāko pieprasījumu pēc dzīvokļiem galvaspilsētas mikrorajonu jaunajos projektos. Bet… Ilgu laiku pārdoto jauno dzīvokļu skaits tikai mazliet pārsniedza 1000 vienību gadā. Apbūvētāji sola, ka Rīgā un tās apkaimē 2018.gadā tiks nodoti ekspluatācijā aptuveni 2000 jaunu dzīvokļu. Vai šādu dzīvokļu skaitu izdosies pārdot?

Lasīt tālāk ...

Kā attīstīsies nekustamo īpašumu tirgus Latvijā?

Latvijā ieguldījumi mājokļos 2016. gadā sasniedza tikai 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas vairāk nekā uz pusi atpaliek no vidējā rādītāja Eiropas Savienībā – 5%. Mēs joprojām dzīvojam stipri vēsā mājokļu tirgū, jo, ja Latvijas iedzīvotāji investētu mājokļos tik lielu savu ienākumu daļu, kā vidējais ES iedzīvotājs, jaunu mājokļu būvniecībā un esošo rekonstrukcijā gadā papildus ieplūstu 900 miljoni eiro.

Lasīt tālāk ...

Izremontē savu māju par puscenu!

Kāds ir programmas mērķis?
“Ideja par līdzfinansējuma piešķiršanu daudzdzīvokļu māju remontdarbu veikšanai radās jau pagājušā gada maijā. Taču tad tas bija tikai nodoms. Piedāvājums izgāja smagu birokrātisko procedūru: tika izstrādātas administratīvās un tehniskās nianses, dokuments tika saskaņots ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Finanšu ministriju,” par to, kāpēc programma netika uzsākta uzreiz, skaidro Rīgas enerģētikas aģentūras vadītājs Timurs Safiuļins.

Lasīt tālāk ...

Īrnieku tiesību aizsardzība pēdējos gados ir uzlabojusies

Salīdzinot ar situāciju pirms vairākiem gadiem, pašlaik īrnieku tiesību aizsardzība ir krietni uzlabojusies, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē secināja dažādu institūciju pārstāvji un deputāti. Lai līdz galam sakārtotu un līdzsvarotu īrnieku un māju vai dzīvokļu īpašnieku attiecību jautājumus, Saeimā tiek gaidīts Ekonomikas ministrijas izstrādātais Dzīvojamo telpu īres likumprojekts, kas būs jauns regulējums īres tirgū.

Lasīt tālāk ...

ALTUM jauno speciālistu programma veicinās darījumu skaitu jaunajos projektos

Attīstības finanšu institūcijas ALTUM, kas sniedz valsts atbalstu mājokļu iegādē, jaunais atbalsta instruments jaunajiem speciālistiem veicinās darījumu skaita pieaugumu jaunajos projektos. Kopš 1. marta, kad šī programma tika atvērta, jau jūtama liela interese par to: pirmajās nedēļās jau apstiprināti 40 īpašumu iegādes pieteikumi un kopā trijos gados pie mājokļiem varētu tikt vairāk nekā 3000 jauno profesionāļu.

Lasīt tālāk ...

There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.