MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis: palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam  ar nekustamā īpašuma pirkšanu / pārdošanu / nomas palīdzību.
Mūsu produkts: pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar maksimālu labumu klientam.

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Īrnieku tiesību aizsardzība pēdējos gados ir uzlabojusies

Salīdzinot ar situāciju pirms vairākiem gadiem, pašlaik īrnieku tiesību aizsardzība ir krietni uzlabojusies, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē secināja dažādu institūciju pārstāvji un deputāti. Lai līdz galam sakārtotu un līdzsvarotu īrnieku un māju vai dzīvokļu īpašnieku attiecību jautājumus, Saeimā tiek gaidīts Ekonomikas ministrijas izstrādātais Dzīvojamo telpu īres likumprojekts, kas būs jauns regulējums īres tirgū.

Lasīt tālāk ...

ALTUM jauno speciālistu programma veicinās darījumu skaitu jaunajos projektos

Attīstības finanšu institūcijas ALTUM, kas sniedz valsts atbalstu mājokļu iegādē, jaunais atbalsta instruments jaunajiem speciālistiem veicinās darījumu skaita pieaugumu jaunajos projektos. Kopš 1. marta, kad šī programma tika atvērta, jau jūtama liela interese par to: pirmajās nedēļās jau apstiprināti 40 īpašumu iegādes pieteikumi un kopā trijos gados pie mājokļiem varētu tikt vairāk nekā 3000 jauno profesionāļu.

Lasīt tālāk ...

Latvijas nekustamā īpašuma profesionāļi: nav nekāda pamata runāt par tuvojošos krīzi

Latvijas NĪ jomas ekspertu vidū jaušams optimisms, jo neesot nekāda pamata runāt par tuvojošos krīzi. Ieguldījumi mājokļu iegādē un to remontos ir ar pozitīvu izaugsmes potenciālu, un esošā situācija nekustamo īpašumu (NĪ) tirgū liecina, ka klientu pozitīvais noskaņojums, algu un nodarbinātības kāpums, popularitāti iemantojusī ALTUM programma ģimenēm un tās novitāte - jaunajiem speciālistiem, kā arī pārliecība par nākotni liek pamatu nozares veiksmīgai attīstībai arī šogad.

Lasīt tālāk ...

Viss par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem 2018. gadam

Vispirms – elementārākais, kas jāzina
NĪN aprēķināšanu Latvijas Republikā regulē likums “Par nekustamā īpašuma nodokli”, tas ir, šis nodoklis nav pašvaldības iegriba, kā daudzi uzskata.

Taču pašvaldībai ir tiesības, pieņemot saistošos noteikumus (kas tiek publicēti līdz pirmstaksācijas gada 1. novembrim), noteikt NĪN likmi 0,2% - 3% apmērā no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības, kā arī samazinātās likmes – no 0,2% līdz 0,6% piemērošanu noteiktiem dzīvošanai paredzētiem nekustamā īpašuma objektiem.

Lasīt tālāk ...

Kā Rīga sniegs palīdzību

Ja ir grūti, bet nav kam lūgt palīdzību, galvaspilsētas pašvaldība sniegs palīdzību. Rīgas dome piedāvā 17 veidu pabalstus – gan vienreizējus, gan ikmēneša, visdažādāko sarežģītu dzīves situāciju gadījumos. Palīdzība tiek sniegta tikai tiem rīdziniekiem, kuri savā dzīvesvietā Rīgā deklarējušies pēdējo 12 mēnešu laikā pirms vēršanās pēc palīdzības. Katru gadījumu Rīgas Sociālais dienests izskata individuāli, ņemot vērā likumus un noteikumus.

Lasīt tālāk ...

Kā uzrakstīt vēstuli Valsts prezidentam

Rakstīt vēstuli Valsts prezidentam var jebkurš Latvijas iedzīvotājs, arī skolēns. Tas pats attiecas arī uz vēstules rakstīšanu Ministru prezidentam.

Valsts prezidenta mājaslapā ir pieejama informācija par pareizu uzrunas formu saskarsmē ar augstākajām valsts amatpersonām. Oficiālās reizēs, uzrunājot Latvijas Valsts prezidentu, Saeimas priekšsēdētāju un Ministru prezidentu, saskaņā ar protokolu, paredzēts lietot uzrunu Jūsu Ekselence. Mazāk oficiālās reizēs, uzrunājot Latvijas Valsts prezidentu, lieto uzrunas formu prezidenta kungs vai prezidentes kundze vai arī min uzvārdu.

Lasīt tālāk ...

Grozījumi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā

Saeima 2017.gada 26.oktobrī pieņēma likumu “Grozījumi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā”, kas stājās spēkā 2017.gada 9.novembrī.
“Grozījumu Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā” mērķis:

Lasīt tālāk ...

Fizisku personu datu aizsardzība un personas datu apstrāde

Eiropas Parlamenta un Padomes regula (ES) Nr.2016/679 “Par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgās datu aizsardzības regulas)”
No 2018. gada 25. maija visā Eiropas Savienībā stājas spēkā jauna Vispārīgā datu aizsardzības regula (General Data Protection Regulation - GDPR), kuras pamatmērķis ir izskaust nepamatotu personas datu lietošanu un noplūdi
Regula attiecas uz ikvienu uzņēmumu un tā nosaka:

Lasīt tālāk ...

Kas ir „ģimenes mākleris”?

Mēs – nekustamo īpašumu aģentūra EKOCENTRS – strādājam kopš 1998. gada un nešaubīgi zinām, ka īsts mākleris spēj sniegt konsultācijas itin visos ar nekustamajiem īpašumiem saistītajos jautājumos.
Mēdz būt privātais zobārsts, privātais masieris, privātais frizieris.
Jūs mums uzticat nevis zobus, muguru vai matu krāsu, bet savu īpašumu, kas ir daudz dārgāks par frizūru.
Tie nav tukši vārdi.

Lasīt tālāk ...

Vērtīgi padomi. Kā aprēķināt nodokļus?

Daži vārdi par nodokli.
Ļoti bieži īpašnieks, pārdodot savu īpašumu, savos aprēķinos neņem vērā savus izdevumu par kapitāla pieauguma nodokli. Pēc tam viņš sastopas ar nepieciešamību kaut kur sameklēt rezerves, lai pietiktu līdzekļu gan nodokļu nomaksai, gan jauna mājokļa iegādei.
Šo punktu nedrīkst noniecināt.

Lasīt tālāk ...

Vērtīgi padomi. Kā pareizi nodot nekustamo īpašumu pircējam?

Salīdzinot ar iepriekšējo punktu šis šķiet vien sīkums. Tomēr sīkums var sagādāt daudz problēmu.
Runa ir par nekustamā īpašuma nodošanas kārtību. Pieņemsim, jūs esat pārdevis savu māju vai dzīvokli un saņēmis naudu un apmaksājis komunālos maksājumus priecīgs esat atdevis atslēgas jaunajiem īpašniekiem. Teicami, es jūs apsveicu!

Lasīt tālāk ...

Vērtīgi padomi. Kam jadomā par jūsu interesēm?

Ņemiet vērā: ja jūs patstāvīgi, bez palīgiem veicat darījumu, tad vienīgais cilvēks, kuram ir jārūpējas par jūsu interesēm, esat jūs pats.
Un vairāk neviens!
Ļoti bieži nekustamā īpašuma pārdevējs uzskata, ka ir pietiekami griezties pie notāra, un viņš sastādīs pareizu līgumu. Patiešām, notārs ir profesionālis un strādā nevainojami. Tā ir taisnība, un es personīgi notārus ļoti cienu.
Tikai rodas jautājums, kā lai notārs zina, kādas tieši ir jūsu intereses? Viņš taču ir jurists nevis zīlniece.

Lasīt tālāk ...

Vērtīgi padomi. Kādi radinieki ir vajadzīgi darījumam?

Kā likums, darījuma noslēgšanai ir nepieciešama laulātā piekrišana.
Lieta tāda, ka neatkarīgi, uz kā vārda tika piereģistrēts īpašums, ja tas ir iegādāts laulības laikā, tad tā pieder abiem laulātajiem vienādās daļās. Navis vienam, bet abiem. Tādēļ arī pārdodot, dāvinot, vai veicot jebkādu citu darījumu, laulātā piekrišana ir vajadzīga.
Starp citu, par šķiršanos. Nav runa par laulāto savstarpējām attiecībām – vai viņi dzīvo kopā vai atsevišķi. Mēs runājam tikai par dokumentiem. Pat tad, ja jūs jau divdesmit gadus nedzīvojat kopā un jums pat nav priekšstata, kur mīt jūsu kādreizējā „pusīte”, bet jūs vēl joprojām neesat oficiāli šķīrušies, - esiet tik laipni un uzaiciniet laulāto uz darījuma noslēgšanu, lai dod savu piekrišanu. Nav laulātā – nav darījuma.

Lasīt tālāk ...

Vērtīgi padomi. Kļūdu labojums

Lūk, beidzot! Viss ir noticis, un jūsu īpašumam ir atrasts pircējs. Tagad sākas dokumentu laiks. Ļoti bieži gadās, ka dokumentos ir kļūdas.
Visbiežak tās patiešām ir kļūdas. Tās neviens tīšu prātu nepieļauj, bet nezināšanas vai neuzmanības dēļ tās gadās biežāk, kā mums gribētos.

Lasīt tālāk ...

Vērtīgi padomi. Kā pasargāt sevi no zādzības?

Nevienu negribu biedēt, bet! Ja jau kaut kas mēdz gadīties, tad labāk ir par to zināt jau iepriekš un nepieļaut.
Runa nav par banālām dzīvokļu zādzībām.
Kā jūs domājat, no kurienes jums nepazīstams cilvēks var uzzināt, vai jūsu dzīvoklī ir vērtīgas lietas, un ja ir, tad kur jūs tās glabājat? Protams! Viņam ir jāatnāk un jāpaskatās. Gadās, ka krāpnieki maskējas zem sociālo darbinieku maskas vai izliekas, ka viņiem steidzami vajsg „padzert ūdeni”. Taču kopš tā laika, kad uz mājām parādījušies domofoni, variants ar „ūdeni” neiet cauri. Bat ja jūs miezvanīs cilvēks un paūgs parādīt dzīvokli, kuru jūs pārdodat, jūs paši viņu ielaidīsiet un pat kāpņu telpas kodu pateiksiet.

Lasīt tālāk ...

Vērtīgi padomi. Pārrunu maksla.

Neskatoties uz visu pārdevēja vēlmi pārdot, bet pircējs vēlmi nopirkt īpašumu, darījums var nojukt dēļ tā, ka puses neprot vest sarunas.
Tie nv tukši vārdi. Pārāk bieži tiekam aicināti pabeigt strupceļā nonākušu darījumu.
Kāds tam iemesls?
Lūk, vienkāršas situācijas piemērs; šādas situācijas gadās ļoti bieži, kad darījumam draud izjukšana.

Lasīt tālāk ...

Vērtīgi padomi. Kā parādit preci?

Tātad, jums ir piezvanījis potenciālais pircējs. Viņš grib paskatīties jūsu preci. Jā, šajā posmā bieži vien ir liela nesaprašana.
Jums jūsu māja vai dzīvoklis ir mājas, vieta, kur noris liela jūsu dzīves daļa. Bet pircējam tā ir prece, kuru viņš vai nu sagribēs, vai nesagribēs nopirkt.

Lasīt tālāk ...

Vērtīgi padomi. Cik daudz reklāmas ir vajadzīgs?

Kādus reklāmas resursus nekustamā īpašuma pārdošanai jūs zināt? 99% gadījumu mēs saņem atbildi „Reklāma” un „ss.lv”, un viss. Vidēji statistiskais cilvēks nezina citas iespējas nekustamā īpašuma pārdošanai. Tieši tādēļ, neiznīcināmā vēlmē ieekonomēt uz māklera rēķina, viņš liek maksas (!) sludinājumus šajos resursos.
Jūs jautāsiet: „Kas tur slikts?”
Nekā slikta tajā nav, vienkārši, pirmkārt, ar to nepietiek. Un, otrkārt, ja jau jūs esat nolēmuši likt sludinājumu patstāvīgi, , tad tas ir jādara pareizi.
Sākumā noskaidrosim, ko nozīmē „pareizi”.

Lasīt tālāk ...

Vērtīgi padomi. Kā organizēt pārdošanu?

Lai darījums patiešām notiktu, jums ir jākļūst par stratēģi un jāpadomā, kā tieši jūs pārdosiet savu īpašumu.

Visbiežāk cilvēki domā, ka jebkurš mākleris ir bezgala laimīgs piedalīties šajā procesā. Tādēļ pārdevējs izdara „ģeniālu” gājienu. Viņš piedāvā piedalīties procesā visiem pēc kārtas.

Paskatīsimies, kas notiek, ja jūs meklējat specālistu kādā citā jomā.

Pieņemsim, jums vajadzīgs zobārsts. Ko jūs darīsiet? Pareizi, jūs meklēsiet labu zobārstu, jautājot saviem draugiem un paziņām. Diez vai jūs atvērsiet telefonu grāmatu un zvanīsiet visiem pēc kārtas, paziņojot par saviem zobiem un gaidot, ka pie jūsu durvīm izveidosies rinda no zobērstiem ar zobārsta krēsliem un koferīšiem.

To pašu jūs darīsiet, meklējot frizieri. Apavu meistaru vai jebkuru citu speciālistu.

Lasīt tālāk ...

There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.