MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Mūsu mērķis: palīdzēt cilvēkiem atrast optimālus risinājumus dzīvei un biznesam  ar nekustamā īpašuma pirkšanu / pārdošanu / nomas palīdzību.
Mūsu produkts: pilnībā noslēgts juridiski nevainojams darījums ar maksimālu labumu klientam.

MĒS ESAM NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA EKSPERTI

Kad beidzot tiks pieslēgta apkure?

Daudzi kļūdaini domā, ka apkure mājām tiek pieslēgta tad, kad vidējā temperatūra trīs diennaktis pēc kārtas nepārsniedz +8 grādus. Šāds noteikums nepastāv jau sen. Ēkās apkure tiek pieslēgta (vai atslēgta) nevis pēc AS “RĪGAS SILTUMS”, bet pēc dzīvokļu īpašnieku iniciatīvas (jānobalso 50% + 1), viņiem informējot par savu vēlmi pilnvaroto personu vai ēku apsaimniekotāju, kurš, savukārt, dod uzdevumu AS „RĪGAS SILTUMS” konkrētu ēku pieslēgt (vai atslēgt) apkurei.

Lasīt tālāk ...

Mums ir 20 gadi!!!

Par godu mūsu jubilejai no 10. augusta līdz 31. decembrim visas konsultācijas ir ar 20% atlaidi!
Vai gribat pārdod nekustamo īpašumu?
Saņemt izdevīgus kreditēšanas noteikumus?
Noformēt dāvinājuma līgumu?
Noformēt citu darījumu?
Pieraksts pa tālruni 22304755 (no 10.00 līdz 18.00)

Kā izveidot dzīvokļu īpašnieku biedrību

Jau pirms pusgada tika uzsākta Rīgas domes līdzfinansējuma piešķiršanas programma tām dzīvojamām mājām, kuras vēlas ēkā veikt remontu vai renovāciju. Nomainīt visā mājā skaitītājus vai izremontēt kāpņu telpu, nostiprināt cokolu vai atjaunot fasādi – šos darbus ir iespējams veikt par puscenu. Tāpat ir iespējams saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi 90% apmērā. Bet tam visam ir viens noteikums: ir jāizveido dzīvokļu īpašnieku biedrība. RNP Personāla vadības nodaļas vadītāja Aleksandra Cimbale pastāsta, kā to izdarīt.

Lasīt tālāk ...

Krīzei nav pamata

Latvijas nekustamā īpašuma tirgus ir pilnīgi stabils, un, ja vien nemainīsies spēles noteikumi, tuvāko piecu septiņu gadu laikā to nekas neapdraudēs. Par to ir pārliecināts kompānijas Arco Real Estate valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits.
– Piedāvāju sākt sarunu par Latvijas nekustamā īpašuma tirgu un vietējiem pircējiem. Pašlaik daudzi runā par aizvien lielāko pieprasījumu pēc dzīvokļiem galvaspilsētas mikrorajonu jaunajos projektos. Bet… Ilgu laiku pārdoto jauno dzīvokļu skaits tikai mazliet pārsniedza 1000 vienību gadā. Apbūvētāji sola, ka Rīgā un tās apkaimē 2018.gadā tiks nodoti ekspluatācijā aptuveni 2000 jaunu dzīvokļu. Vai šādu dzīvokļu skaitu izdosies pārdot?

Lasīt tālāk ...

Kā attīstīsies nekustamo īpašumu tirgus Latvijā?

Latvijā ieguldījumi mājokļos 2016. gadā sasniedza tikai 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas vairāk nekā uz pusi atpaliek no vidējā rādītāja Eiropas Savienībā – 5%. Mēs joprojām dzīvojam stipri vēsā mājokļu tirgū, jo, ja Latvijas iedzīvotāji investētu mājokļos tik lielu savu ienākumu daļu, kā vidējais ES iedzīvotājs, jaunu mājokļu būvniecībā un esošo rekonstrukcijā gadā papildus ieplūstu 900 miljoni eiro.

Lasīt tālāk ...

Izremontē savu māju par puscenu!

Kāds ir programmas mērķis?
“Ideja par līdzfinansējuma piešķiršanu daudzdzīvokļu māju remontdarbu veikšanai radās jau pagājušā gada maijā. Taču tad tas bija tikai nodoms. Piedāvājums izgāja smagu birokrātisko procedūru: tika izstrādātas administratīvās un tehniskās nianses, dokuments tika saskaņots ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Finanšu ministriju,” par to, kāpēc programma netika uzsākta uzreiz, skaidro Rīgas enerģētikas aģentūras vadītājs Timurs Safiuļins.

Lasīt tālāk ...

Īrnieku tiesību aizsardzība pēdējos gados ir uzlabojusies

Salīdzinot ar situāciju pirms vairākiem gadiem, pašlaik īrnieku tiesību aizsardzība ir krietni uzlabojusies, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē secināja dažādu institūciju pārstāvji un deputāti. Lai līdz galam sakārtotu un līdzsvarotu īrnieku un māju vai dzīvokļu īpašnieku attiecību jautājumus, Saeimā tiek gaidīts Ekonomikas ministrijas izstrādātais Dzīvojamo telpu īres likumprojekts, kas būs jauns regulējums īres tirgū.

Lasīt tālāk ...

ALTUM jauno speciālistu programma veicinās darījumu skaitu jaunajos projektos

Attīstības finanšu institūcijas ALTUM, kas sniedz valsts atbalstu mājokļu iegādē, jaunais atbalsta instruments jaunajiem speciālistiem veicinās darījumu skaita pieaugumu jaunajos projektos. Kopš 1. marta, kad šī programma tika atvērta, jau jūtama liela interese par to: pirmajās nedēļās jau apstiprināti 40 īpašumu iegādes pieteikumi un kopā trijos gados pie mājokļiem varētu tikt vairāk nekā 3000 jauno profesionāļu.

Lasīt tālāk ...

Latvijas nekustamā īpašuma profesionāļi: nav nekāda pamata runāt par tuvojošos krīzi

Latvijas NĪ jomas ekspertu vidū jaušams optimisms, jo neesot nekāda pamata runāt par tuvojošos krīzi. Ieguldījumi mājokļu iegādē un to remontos ir ar pozitīvu izaugsmes potenciālu, un esošā situācija nekustamo īpašumu (NĪ) tirgū liecina, ka klientu pozitīvais noskaņojums, algu un nodarbinātības kāpums, popularitāti iemantojusī ALTUM programma ģimenēm un tās novitāte - jaunajiem speciālistiem, kā arī pārliecība par nākotni liek pamatu nozares veiksmīgai attīstībai arī šogad.

Lasīt tālāk ...

Viss par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem 2018. gadam

Vispirms – elementārākais, kas jāzina
NĪN aprēķināšanu Latvijas Republikā regulē likums “Par nekustamā īpašuma nodokli”, tas ir, šis nodoklis nav pašvaldības iegriba, kā daudzi uzskata.

Taču pašvaldībai ir tiesības, pieņemot saistošos noteikumus (kas tiek publicēti līdz pirmstaksācijas gada 1. novembrim), noteikt NĪN likmi 0,2% - 3% apmērā no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības, kā arī samazinātās likmes – no 0,2% līdz 0,6% piemērošanu noteiktiem dzīvošanai paredzētiem nekustamā īpašuma objektiem.

Lasīt tālāk ...

Kā Rīga sniegs palīdzību

Ja ir grūti, bet nav kam lūgt palīdzību, galvaspilsētas pašvaldība sniegs palīdzību. Rīgas dome piedāvā 17 veidu pabalstus – gan vienreizējus, gan ikmēneša, visdažādāko sarežģītu dzīves situāciju gadījumos. Palīdzība tiek sniegta tikai tiem rīdziniekiem, kuri savā dzīvesvietā Rīgā deklarējušies pēdējo 12 mēnešu laikā pirms vēršanās pēc palīdzības. Katru gadījumu Rīgas Sociālais dienests izskata individuāli, ņemot vērā likumus un noteikumus.

Lasīt tālāk ...

Kā uzrakstīt vēstuli Valsts prezidentam

Rakstīt vēstuli Valsts prezidentam var jebkurš Latvijas iedzīvotājs, arī skolēns. Tas pats attiecas arī uz vēstules rakstīšanu Ministru prezidentam.

Valsts prezidenta mājaslapā ir pieejama informācija par pareizu uzrunas formu saskarsmē ar augstākajām valsts amatpersonām. Oficiālās reizēs, uzrunājot Latvijas Valsts prezidentu, Saeimas priekšsēdētāju un Ministru prezidentu, saskaņā ar protokolu, paredzēts lietot uzrunu Jūsu Ekselence. Mazāk oficiālās reizēs, uzrunājot Latvijas Valsts prezidentu, lieto uzrunas formu prezidenta kungs vai prezidentes kundze vai arī min uzvārdu.

Lasīt tālāk ...

Grozījumi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā

Saeima 2017.gada 26.oktobrī pieņēma likumu “Grozījumi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā”, kas stājās spēkā 2017.gada 9.novembrī.
“Grozījumu Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā” mērķis:

Lasīt tālāk ...

Fizisku personu datu aizsardzība un personas datu apstrāde

Eiropas Parlamenta un Padomes regula (ES) Nr.2016/679 “Par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgās datu aizsardzības regulas)”
No 2018. gada 25. maija visā Eiropas Savienībā stājas spēkā jauna Vispārīgā datu aizsardzības regula (General Data Protection Regulation - GDPR), kuras pamatmērķis ir izskaust nepamatotu personas datu lietošanu un noplūdi
Regula attiecas uz ikvienu uzņēmumu un tā nosaka:

Lasīt tālāk ...

Kas ir „ģimenes mākleris”?

Mēs – nekustamo īpašumu aģentūra EKOCENTRS – strādājam kopš 1998. gada un nešaubīgi zinām, ka īsts mākleris spēj sniegt konsultācijas itin visos ar nekustamajiem īpašumiem saistītajos jautājumos.
Mēdz būt privātais zobārsts, privātais masieris, privātais frizieris.
Jūs mums uzticat nevis zobus, muguru vai matu krāsu, bet savu īpašumu, kas ir daudz dārgāks par frizūru.
Tie nav tukši vārdi.

Lasīt tālāk ...

Vērtīgi padomi. Kā aprēķināt nodokļus?

Daži vārdi par nodokli.
Ļoti bieži īpašnieks, pārdodot savu īpašumu, savos aprēķinos neņem vērā savus izdevumu par kapitāla pieauguma nodokli. Pēc tam viņš sastopas ar nepieciešamību kaut kur sameklēt rezerves, lai pietiktu līdzekļu gan nodokļu nomaksai, gan jauna mājokļa iegādei.
Šo punktu nedrīkst noniecināt.

Lasīt tālāk ...

Vērtīgi padomi. Kā pareizi nodot nekustamo īpašumu pircējam?

Salīdzinot ar iepriekšējo punktu šis šķiet vien sīkums. Tomēr sīkums var sagādāt daudz problēmu.
Runa ir par nekustamā īpašuma nodošanas kārtību. Pieņemsim, jūs esat pārdevis savu māju vai dzīvokli un saņēmis naudu un apmaksājis komunālos maksājumus priecīgs esat atdevis atslēgas jaunajiem īpašniekiem. Teicami, es jūs apsveicu!

Lasīt tālāk ...

Vērtīgi padomi. Kam jadomā par jūsu interesēm?

Ņemiet vērā: ja jūs patstāvīgi, bez palīgiem veicat darījumu, tad vienīgais cilvēks, kuram ir jārūpējas par jūsu interesēm, esat jūs pats.
Un vairāk neviens!
Ļoti bieži nekustamā īpašuma pārdevējs uzskata, ka ir pietiekami griezties pie notāra, un viņš sastādīs pareizu līgumu. Patiešām, notārs ir profesionālis un strādā nevainojami. Tā ir taisnība, un es personīgi notārus ļoti cienu.
Tikai rodas jautājums, kā lai notārs zina, kādas tieši ir jūsu intereses? Viņš taču ir jurists nevis zīlniece.

Lasīt tālāk ...

There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.